Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2005, 10:59

autor: Jiker

Poznaliśmy europejską datę wydania Onimusha: Dawn of Dreams

Miłośników gier z serii Onimusha co nie miara. Nawet w naszym kraju. Z pewnością więc zainteresuje ich informacja dotycząca daty wydania najnowszej edycji, zatytułowanej Onimusha: Dawn of Dreams, na Starym Kontynencie.

Miłośników gier z serii Onimusha co nie miara. Nawet w naszym kraju. Z pewnością więc zainteresuje ich informacja dotycząca daty wydania najnowszej edycji, zatytułowanej Onimusha: Dawn of Dreams, na Starym Kontynencie.

Jak wiemy od trzech tygodni, Amerykanie będą mogli przetestować wyżej wymienioną pozycję 14 marca 2006 roku. Europejczycy nie będą tu praktycznie w ogóle poszkodowani – jak poinformował Capcom, premiera przewidziana została na 17 marca.

Wydawało wam się, że walka ze złem w Onimusha 3 została definitywnie skończona? Nic bardziej mylnego. Firma Capcom postanowiła uraczyć nas kolejną grą z serii i tak pojawiła się Onimusha: Dawn of Dreams. Kontynuując tradycję poprzedniczek jest to typowy survival-horror, wzbogacony o dużą ilość walk, rodem z Dalekiego Wschodu. Chociaż przez wielu gra nazywana jest Onimusha 4, to oryginalny tytuł wcale nie nawiązuje do liczbowej sekwencji. W Japonii produkcja ta została nazwana Shin Onimusha – Shin, czyli Nowy. I rzeczywiście, pojawiło się kilka całkowicie nowych elementów...

Historia rozpoczyna się 15 lat po wydarzeniach z „trójki”. Hideyoshi Toyotomi, następca pamiętnego Nobunaga, postanowił sprzymierzyć się z demonicznym Genmą, co oczywiście nie wróży najlepiej mieszkańcom świata Onimusha. Gracz wciela się w postać Soki – młodego wojownika obdarzonego magiczną mocą. Na szczęście nie jest on pozostawiony sam sobie. W trakcie swej wędrówki poznaje czterech sprzymierzeńców. Użytkownik może wybrać jednego z nich, aby towarzyszył bohaterowi w tej walce dobra ze złem. Co ciekawe, gracz może kontrolować również tą drugą postać lub jako Soki wydawać rozkazy. Dzięki takiemu posunięciu pojawiło się kilka nowych możliwości, jak chociażby wykorzystanie indywidualnych umiejętności każdej postaci przy rozwiązywaniu przeróżnych problemów.

Więcej informacji na temat Onimusha: Dawn of Dreams znajdziecie w naszej Encyklopedii.