Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2005, 11:59

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Postymuluj się z DeSem

Praktycznie od momentu premiery najnowszej konsoli przenośnej Nintendo, Dual Screen, wiadomo było, iż nie jest ona kolejnym urządzeniem przeznaczonym tylko i wyłącznie do gier. Wbudowany mikrofon, rysik a przede wszystkim ekran dotykowy, otworzyły przed developerami nowe możliwości - w Japonii na przykład bardzo popularny stał się program Brain Training for Adults.

Praktycznie od momentu premiery najnowszej konsoli przenośnej Nintendo, Dual Screen, wiadomo było, iż nie jest ona kolejnym urządzeniem przeznaczonym tylko i wyłącznie do gier. Wbudowany mikrofon, rysik a przede wszystkim ekran dotykowy, otworzyły przed developerami nowe możliwości - w Japonii na przykład bardzo popularny stał się program Brain Training for Adults, dzięki któremu możemy pogimnastykować swój umysł.

Postymuluj się z DeSem - ilustracja #1
Heather Kelley bawiąc uczy :)

Ale wszystkie te programy przebija chyba aplikacja o nazwie Lapis, stworzona przez Heather Kelley, pracownicę Ubisoft'owego Montreal Studio, zgłoszona do konkursu Montreal International Games Summit. Koncepcja gry jest banalnie prosta - musimy w odpowiedni sposób pocierać widocznego na ekranie, niebieskiego króliczka. Jeśli trafimy w odpowiednią sekwencję, króliczek z zadowolenia podskoczy do góry, w przeciwnym razie zostaniemy zignorowani. Trzeba dodać, iż króliczek jest wybredny - nie da się nabrać na proste gesty czy też powtarzanie tych samych sekwencji, co więcej, czasami po prostu nie jest w nastroju aby się z nami bawić.

Postymuluj się z DeSem - ilustracja #2
Postymuluj króliczka :)

Spytacie więc, co takiego oferuje Lapis, iż o nim piszemy? Hmmm, jakby to powiedzieć - celem, który przyświecał pani Heather Kelley podczas jego tworzenia była chęć nauczenia płci żeńskiej prawidłowego stymulowania się - tak jak pocierają króliczka należy pocierać ... i w tym miejscu pozostawimy takie niedomówienie, żeby nie zgorszyć naszych młodszych wiekiem czytelników:)