Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 listopada 2006, 20:15

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Poradnik: Medieval II: Total War

Medieval II to kolejna z serii gier strategicznych Total War. Gracz wciela się w niej w imperatora dążącego do opanowania świata, w tym przypadku średniowiecznego. Aby tego dokonać trzeba wykazać się zarówno na polu bitwy, jak i za murami swoich miast i twierdzy. Niniejszy poradnik ma za zadanie przybliżyć arkana rozgrywki tym wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z serią.

„Medieval II to kolejna z serii gier strategicznych Total War. Gracz wciela się w niej w imperatora dążącego do opanowania świata, w tym przypadku średniowiecznego. Aby tego dokonać trzeba wykazać się zarówno na polu bitwy, jak i za murami swoich miast i twierdzy. Niniejszy poradnik ma za zadanie przybliżyć arkana rozgrywki tym wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z serią. Na niewiele zda się on weteranom Total War, lub chociażby Rome. Gra ze swoimi mechanizmami jest bowiem bardzo podobna do poprzedniczek.

W poradniku tym znajdziecie opisy wszystkich głównych jednostek występujących w grze. Postaram się Wam podpowiedzieć jak tworzyć armię, jak zadbać o gospodarkę i co zrobić, by wygrać swoją pierwszą długą kampanię w trybie „medium”. Nie znajdziecie tu jednak opisu każdego budynku znajdującego się w grze, ani przepisanych żywcem charakterystyk jednostek. Medie 2 oferuje na tyle przejrzysty system opisów, że nie trzeba czytać ani o budynkach, ani o jednostkach dwa razy tego samego.

Nie znajdziecie tu też ogromnego szacunku dla gry, której nie da się objąć umysłem, bo od początku swej przygody z Total War zdania jestem, iż jest to gra w zasadzie prosta. Postaram się tak Wam ją przedstawić, byście sami przestali bać się pozornego ogromu i z pasją rozgrywali kolejne bitwy i na poziomie „medium” i na poziomach wyższych korzystając ze zdobytego doświadczenia. Niech ten poradnik będzie dobrym startem dla każdego w potrzebie. Punktem wyjścia dla opracowywania własnych strategii. Temu ma służyć. Łatwiejszemu startowi i zachęcie. Zapraszam!” - „jedik”

Medieval II: Total War - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Medieval II: Total War w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.