Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2021, 13:00

autor: AlexB

Witcher: Total War wciąż powstaje - nowe screeny i informacje od twórców

Wciąż trwają prace nad Witcher: Total War, czyli modyfikacją do gry Medieval 2: Total War, która będzie rozgrywała się w świecie fantasy stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnio jej twórcy podzielili się garścią nowych screenów i informacji.

W SKRÓCIE
  1. Modyfikacja Witcher: Total War do gry Medieval 2: Total War, której akcja będzie rozgrywała się w uniwersum Wiedźmina, znajduje się w rpzygotowaniu.
  2. Twórcy pochwalili się screenami prezentującymi jednostki.
  3. Projekt ma ukazywać się w formie mniejszych kampanii. Docelowo ma się w nim znaleźć 29 frakcji.

Do gry Medieval II: Total War powstało całe mnóstwo modyfikacji nawiązujących do najróżniejszych dzieł z szeroko pojętej popkultury. Mamy projekty rozgrywające się w uniwersach Władcy Pierścieni, Gry o tron, Zapomnianych Krain z D&D, The Elder Scrolls czy Warcrafta. Od dłuższego czasu w przygotowaniu znajduje się także mod, dzięki któremu będziemy mogli toczyć boje w świecie Wiedźmina - Witcher: Total War. Po raz pierwszy pisaliśmy o nim w grudniu 2019 roku. Niedawno twórcy opublikowali nowy raport ze stanu prac.

Według komunikatu, w ostatnich miesiącach głowy autorów Witcher: Total War zaprzątało tworzenie jednostek. Udostępnili oni screeny prezentujące trzy z nich, należące do Cesarstwa Nilfgaardu – Dywizję Alba, Brygadę Nauzicaa oraz Brygadę Impera (możecie je kojarzyć chociażby z Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej). Oto one w pełnej krasie:

Witcher: Total War wciąż powstaje - nowe screeny i informacje od twórców - ilustracja #1
Witcher: Total War wciąż powstaje - nowe screeny i informacje od twórców - ilustracja #2
Witcher: Total War wciąż powstaje - nowe screeny i informacje od twórców - ilustracja #3

I niestety jak na razie to tyle, jeśli chodzi o większe konkrety. Twórcy zapewnili jednak, że rozwój Witcher: Total War idzie w dobrym kierunku i mają nadzieję, że wkrótce będą mogli podzielić się większą liczbą materiałów.

Celem osób odpowiedzialnych za Witcher: Total War jest przygotowanie 29 grywalnych frakcji. Najprawdopodobniej jednak gracze nie będą musieli czekać, aż gotowe będą wszystkie. Twórcy myślą bowiem, by nie wydawać całej modyfikacji od razu, lecz stopniowo w formie mniejszych kampanii, rozgrywających się w różnych czasach i zakątkach mapy oraz skupiających się na limitowanej liczbie stronnictw (od trzech do sześciu). Nie wiemy jednak, kiedy pierwsza z nich ujrzy światło dzienne.

Witcher: Total War wciąż powstaje - nowe screeny i informacje od twórców - ilustracja #4

Jeśli chcielibyście osobiście porozmawiać z twórcami Witcher: Total War, to istnieje opcja dołączenia na ich serwer na Discordzie. Możecie tam również zaoferować swoją pomoc w rozwoju projektu. Twórcy szukają osób doświadczonych w modelowaniu 3D i generalnie modyfikowaniu Medieval II: Total War.

  1. Oficjalna strona modyfikacji Witcher: Total War