Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2022, 12:42

Total War: Medieval 2 rozpoczął podbój telefonów

Ukazało się mobilne wydanie Total War: Medieval 2, czyli wyśmienitej gry strategicznej autorstwa studia Creative Assembly.

Na rynku zadebiutowała mobilna wersja gry Total War: Medieval II, czyli kultowej strategii studia Creative Assembly, wydanej pierwotnie na PC w 2006 roku. Wtedy projekt ukazał się jako Medieval II: Total War, ale jakiś czas temu zmieniono zasady nazewnictwa cyklu, tak aby główna marka była na przedzie.

Mobilne wydanie ukazało się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. W obu przypadkach zaoferowano polską wersję językową. Cena wynosi 39,99 złotych.

Warto wspomnieć, że na razie mobilna konwersja oferuje tylko podstawową grę. Twórcy planują jednak w przyszłości przeniesienie na iOS i Androida również dodatku Kingdoms, który ukaże się w formie płatnego DLC.

Autorzy skonwertowali grę na urządzenia mobilne wprost – bez żadnych uproszczeń czy cięć. To ta sama produkcja, która ponad piętnaście lat temu podbiła serca pecetowców, a główną różnicą jest zmieniony interfejs, który zaadaptowano do potrzeb ekranów dotykowych.

Mobilne Total War: Medieval II opracowało studio Feral Interactive. Wcześniej zespół przeniósł na iOS i Androida Rome: Total War. Ta konwersja została przyjęta bardzo ciepło, więc nie mamy obaw co do jakości najnowszego dzieła zespołu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Medieval II: Total War – recenzja gry
  3. Medieval II: Total War – poradnik do gry