Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 3 listopada 2022, 14:17

autor: Adrian Werner

Wielki tolkienowski mod do Total War z nową wersją

Ukazała się nowa wersja Third Age: Total War 4.0, czyli potężnego tolkienowskiego moda do Medieval II: Total War.

Źrodło fot. III---Leo---III
i

Mamy dobre wieści dla fanów Władcy Pierścieni. Ukazała się nowa wersja Third Age Total War 4.0, czyli wielkiej modyfikacji do Medieval II: Total War – Kingdoms.

Aktualizację opatrzono numerem 4.5.1 i przynosi ona wiele zmian. Głównie są to poprawki błędów oraz ulepszenia mechanizmów rozgrywki, ale są one na tyle duże, że save’y ze starszych wersji modyfikacji nie będą działać, więc jeśli macie w toku jakąś kampanię, to ukończcie ją, zanim zaktualizujecie moda.

  1. Third Age Total War 4.0 – pobierz mod
Wielki tolkienowski mod do Total War z nową wersją - ilustracja #1
To obecnie najbardziej obszerny tolkienowski mod do serii Total War.

Third Age Total War 4.0 to obecnie chyba największy i najbardziej kompletny tolkienowski mod opracowany z myślą o serii Total War (choć po piętach depcze mu The Last Alliance do Shoguna). Jest to zasługa .in.. tego, że fundamentem był starszy projekt w postaci klasycznego Third Age. Jego autorzy zaprzestali jednak prac nad nim w 2012 roku. Dopiero wiele lat później zebrała się nowa grupa moderów i mocno ulepszyła pierwowzór. Tak narodził się Third Age Total War 4.0.

Mod przenosi nas do tzw. Trzeciej Ery Śródziemia, czyli okresu, w którym toczy się Władca Pierścieni. Podmieniono praktycznie wszystkie elementy. Otrzymujemy nowe mapy, jednostki, frakcje oraz mocno przerobione mechanizmy rozgrywki.

W porównaniu z pierwowzorem Third Age Total War 4.0 wprowadza dodatkowe frakcje i lokacje oraz gruntownie ulepsza grafikę i rozgrywkę, jak również usuwa większość błędów technicznych.