Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2010, 09:24

autor: Jiker

Polska premiera F1 2010. Uwaga na rejestrację w Games for Windows: LIVE

Gra F1 2010 – stworzona z wykorzystaniem pełnej licencji FIA F1 – debiutuje dziś na polskim rynku. Najnowsza wyścigowa produkcja Codemasters trafia na nasz rynek z kilkudniowym opóźnieniem, o którym w ubiegłym tygodniu poinformował dystrybutor, firma Licomp Empik Multimedia.

Gra F1 2010 – stworzona z wykorzystaniem pełnej licencji FIA F1 – debiutuje dziś na polskim rynku. Najnowsza wyścigowa produkcja Codemasters trafia na nasz rynek z kilkudniowym opóźnieniem, o którym w ubiegłym tygodniu poinformował dystrybutor, firma Licomp Empik Multimedia. Z uwagi na to, że tytuł w wersji PC robi użytek z usługi Games for Windows LIVE, w dalszej części wiadomości zamieszczamy ostrzeżenie związane z rozgrywką sieciową.

Dzisiejsza premiera dotyczy wszystkich trzech wersji F1 2010. W przypadku edycji na PC zakup gry wiąże się z wydatkiem rzędu 119,99 złotych. Odpowiednio więcej – bo 219,99 złotych – muszą przeznaczyć na ten cel użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3. Pamiętajcie jednak, że są to jedynie ceny sugerowane przez dystrybutora, gdyż sklepy często oferują grę za sumy odpowiednio niższe.

Polska premiera F1 2010. Uwaga na rejestrację w Games for Windows: LIVE - ilustracja #1

F1 2010, będące dziełem studia Codemasters Birmingham, doczekało się pełnej polskiej lokalizacji (włącznie z podłożeniem głosu przez rodzimych lektorów). Oznacza to nie tylko, że przetłumaczone zostały wszelkie napisy, ale również wszelkiego rodzaju nagrania głosowe, w tym konferencje prasowe, a także instrukcje inżyniera teamu.

Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że F1 2010 w wersji na PC jest tytułem wykorzystującym do rozgrywek sieciowych usługę Games for Windows LIVE. Gdy podczas rejestracji, jako kraj pochodzenia wybierzemy Polskę, nie będziemy mogli grać w multiplayer do listopada bieżącego roku, czyli do momentu startu LIVE’a w Polsce. W tym momencie jedyną możliwością uruchomienia trybu wieloosobowego jest wybranie Wielkiej Brytanii jako kraju zamieszkania. Szczegółowa instrukcja rejestracji znajduje się w tym miejscu.

Polski dystrybutor gry, firma Licomp Empik Multimedia, zapewniła nas przy okazji, że polska wersja powstawała w ścisłej współpracy z deweloperem gry, co powinno zaowocować wsparciem uaktualnień i patchy w momencie ich światowej premiery.

Polska premiera F1 2010. Uwaga na rejestrację w Games for Windows: LIVE - ilustracja #2

Przypominamy, że F1 2010 powstało na bazie silnika EGO Game Technology, znanego fanom gier wyścigowych z innych tytułów firmy Codemasters (DiRT, GRID). Prezentuje się dzięki temu wyjątkowo efektownie, choć jak donoszą recenzenci i gracze, którzy mieli już okazję przetestować produkcję, producenci nie ustrzegli się pewnych błędów (np. zauważalnego gołym okiem przenikania obiektów, w tym bolidów F1).

Warto odnotować, że twórcy pracują już wstępnie nad kolejną częścią F1. W chwili obecnej koncentrują się na określeniu zmian, jakie powinny zostać wprowadzone do tegorocznej edycji, by finalny produkt mógł spełnić wygórowane oczekiwania odbiorców.

Czytelnikom gry-online.pl oraz widzom tvgry.pl polecamy zapoznanie się z jednym z ostatnich filmów z cyklu Gramy!, w którym Del przedstawia bliżej produkcję Codemasters. Jeszcze w tym tygodniu na naszych łamach opublikowana zostanie również obszerna recenzja F1 2010.