Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2009, 12:40

autor: Vercetti

Podwójne zainteresowanie Left 4 Dead 2

O tym, jak bardzo gracze czekają na kontynuację udanego Left 4 Dead, przekonał się ostatnio serwis Eurogamer, któremu Doug Lombardi z Valve zdradził informacje o zainteresowaniu odbiorców kontynuacją zeszłorocznego FPS-a. Według przedstawiciela producentów, na niecałe pięć miesięcy przed premierą, Left 4 Dead 2, zamówiło już dwa razy więcej osób niż przed debiutem poprzedniczki.

O tym, jak bardzo gracze czekają na kontynuację udanego Left 4 Dead, przekonał się ostatnio serwis Eurogamer, któremu Doug Lombardi z Valve zdradził informacje o zainteresowaniu odbiorców kontynuacją zeszłorocznego FPS-a. Według przedstawiciela producentów, na niecałe pięć miesięcy przed premierą, Left 4 Dead 2 zamówiło już dwa razy więcej osób niż przed debiutem poprzedniczki.

Lombardi dodał również: „Obserwujemy ogromny entuzjazm u sprzedawców, EA (wydawcy – przyp. red.) i prasy, która okrzyknęła Left 4 Dead 2 najlepszą grą multiplayer targów E3.” Wygląda więc na to, że nowe dziecko Valve nie będzie miało problemu ze znalezieniem nabywców, co jeszcze do niedawna nie było wcale takie pewne.

Podwójne zainteresowanie Left 4 Dead 2 - ilustracja #1

Na początku czerwca fani „jedynki” wpadli w furię, gdy okazało się, że Left 4 Dead 2 może być raczej rozszerzeniem pierwszej części strzelaniny aniżeli pełnoprawnym, wartym każdych pieniędzy sequelem. By zaprotestować przeciwko „niecnym” planom deweloperów, 15 tysięcy graczy zrzeszyło się w grupie bojkotującej premierę L4D2. Odbiorcy bali się, że przez „dwójkę” Valve zapomni o swej obietnicy dalszego wspierania pierwowzoru i dostarczania doń nowej zawartości, a wszystkie ciekawe pomysły sprzeda bez mrugnięcia okiem w sequelu.

Najwyraźniej argumenty te nie powstrzymały jednak fali pre-orderów, ale mimo to Lombardi poczuł się zobowiązany do wyjaśnienia kilku kwestii: „Sądzę, że zapowiadając kontynuację i nie tłumacząc do końca swoich zamiarów, niechcący doprowadziliśmy do bałaganu (...), spora część naszej ekipy nadal pracuje nad rozwojem Left 4 Dead 1, zaś powstające wciąż mody działać będą z obiema częściami serii. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w kwestii tego, co nadejdzie.”

Potwierdzeniem tego stanowiska jest zapowiedziany wczoraj dodatek DLC do L4D, który trafi do sieci jeszcze tego lata. Left 4 Dead 2 z kolei znajdzie się w sprzedaży na PC i X360 17 listopada. Na krótko przed premierą gry Valve opublikuje multiplayerowe demo swego projektu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.