Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2015, 10:55

autor: Góral

Podsumowanie Nintendo Direct - data premiery Splatoon, darmowa gra z Pokemonami i inne

Firma Nintendo zdradziła podczas konferencji Nintendo Direct kolejne informacje dotyczące gier zmierzających na Wii U i 3DS-a. Poznaliśmy m.in. datę premiery wesołej strzelanki Splatoon, zapowiedziano darmowe Pokemon Rumble World i nie tylko.

Nintendo zdradziło plany na najbliższe miesiące. - Podsumowanie Nintendo Direct - data premiery Splatoon, darmowa gra z Pokemonami i inne - wiadomość - 2015-04-02
Nintendo zdradziło plany na najbliższe miesiące.

Firma Nintendo zorganizowała kolejną konferencję Nintendo Direct, na której zdradziła nowe informacje dotyczące najbliższej przyszłości związanej z konsolami Wii U, 3DS oraz figurkami amiibo. Poniżej znajdziecie pełen zapis prezentacji, a w dalszej części niniejszej wiadomości wypunktowaliśmy najważniejsze tematy. Warto wspomnieć przede wszystkim o dacie premiery niecodziennej strzelanki Splatoon, która ukaże się 29 maja na Wii U. Oprócz tego okazało się, że do oferty Virtual Console Service trafią, a raczej już trafiły, wybrane produkcje z konsol Nintendo 64 i DS. Są to: Yoshi’s Island DS i Super Mario 64. 9 kwietnia ukaże się WarioWare: Touched!, a 16 kwietnia Donkey Kong 64.

Wii U

O dacie premiery Splatoon już wspominaliśmy. Nintendo ujawniło także, że we wrześniu zadebiutuje Mario Maker – produkcja przypominająca LittleBigPlanet, pozwalająca na tworzenie poziomów i późniejsze ich ogrywanie. Niestety nie zdradzono dokładnego terminu. Wiemy za to, że 23 kwietnia Mario Kart 8 otrzyma darmową aktualizację, dodającą nową klasę pojazdów o pojemności 200cc. W tym samym dniu pojawi się DLC Pack 2 z kolejnymi postaciami, pojazdami i trasami, ale za to trzeba już będzie zapłacić.

Yoshi’s Woolly World zadebiutuje jesienią, a oprócz tego użytkownicy Wii U otrzymają w tym roku projekt RPG łączący uniwersa Shin Megami Tensei i Fire Emblem (za produkcję odpowiada firma Atlus) oraz nową grę z serii Fatal Frame. Poinformowano również, że Don't Starve: Giant Edition zadebiutuje w maju. Kupując ten projekt otrzymamy kod na drugi egzemplarz za darmo. W tym samym miesiącu pojawi się Adventures of Pip, a latem zadebiutuje Octodad: Dadliest Catch.

Nintendo 3DS

Zapowiedziano grę Pokemon Rumble World, która będzie oferowana w modelu darmowym z mikropłatnościami. Zabawa polegać będzie na toczeniu walk z Pokemonami i zbieraniu ich (łącznie czekać ma na nas ponad 700 stworków). Jeżeli będziemy podłączeni do sieci, to do gry dołączą inne osoby, zapewniając wsparcie podczas starcia. Całość uzupełniona zostanie o system levelowania postaci i zadebiutuje w eShopie 8 kwietnia.

Podsumowanie Nintendo Direct - data premiery Splatoon, darmowa gra z Pokemonami i inne - ilustracja #2

Zdradzono, że nowa gra z serii Fire Emblem zadebiutuje na 3DS-ie dopiero w 2016 roku. Produkcja pozwoli na wybranie jednej z dwóch dróg, które wpłyną na wrażenia płynące z rozgrywki. Hoshido zapewni tradycyjne doświadczenia, a Nohr utrudni zadanie. Z kolei Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition ukaże się 22 maja, a wcześniej, bo 30 kwietnia, doczeka się wersji demonstracyjnej.

W czerwcu pojawi się Mutant Mudds Super Challenge – kontynuacja gry Mutant Mudds od studia Renegade Kid. Posiadacze “jedynki” otrzymają zniżkę na ten tytuł, a poza tym będzie on sprzedawany w systemie cross-buy, czyli kupując wersję na 3DS-a, otrzymamy za darmo edycje na Wii U i na odwrót.

Oprócz tego uznane studio HAL Laboratory wypuści dziś w eShopie czarno-białą platformówkę BOXBOY!, Xenoblade Chronicles 3D doczekało się nowego zwiastuna, a Atlus w maju na rynku amerykańskim grę Attack on Titan: Humanity in Chains.

amiibo

W zeszłym roku na rynku zadebiutowały figurki amiibo, wykorzystywane w różnych grach Nintendo i nie tylko. Zabawki cieszą się sporym powodzeniem, więc zapowiedziano kolejne produkty, w tym karty, które ukażą się jesienią i będą współpracować z grą Animal Crossing: Happy Home Designer (3DS), pozwalającą wcielić się w projektanta wnętrz. Wraz z tytułem i kartami zadebiutuje także czytnik NFC do starych wersji 3DS-a (3DS, 3DS XL i 2DS), umożliwiający korzystanie z figurek i kart.

Oprócz nowych figurek amiibo otrzymamy także karty. - Podsumowanie Nintendo Direct - data premiery Splatoon, darmowa gra z Pokemonami i inne - wiadomość - 2015-04-02
Oprócz nowych figurek amiibo otrzymamy także karty.

Oprócz tego 29 maja ukaże się nowa seria amiibo Super Smash Bros., zawierająca postacie Charizarda, Pac-Mana, Wario, Jigglypuffa, Greninja, Robina, Luciny i Nessa. W lipcu do sklepów trafi Dark Pit i Palutena, a we wrześniu Zero Suit Samus, Ganondorf, Olimar, Dr. Mario oraz Bowser Jr. Kolejne zabawki pojawią się przy okazji gier Yoshi's Wooly World (premiera w tym roku) i Splatoon (debiut figurek Inkling Girl, Inkling Boy i Inkling Squid odbędzie się 29 maja).