Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2015, 10:56

autor: Adrian Werner

Premiera The Sims 4: Witaj w Pracy w Polsce

Do sprzedaży w Polsce trafił dodatek The Sims 4: Witaj w Pracy, czyli najnowsze rozszerzenie do gry studia Maxis. Produkcja koncentruje się na rozbudowaniu opcji związanych z karierami zawodowymi postaci.

Dodatek wprowadza kilka nowych zawodów, w tym lekarza. - Premiera The Sims 4: Witaj w Pracy w Polsce - wiadomość - 2015-04-02
Dodatek wprowadza kilka nowych zawodów, w tym lekarza.

Dwa dni temu na rynku amerykańskim zadebiutował dodatek The Sims 4: Witaj w Pracy. Teraz do zabawy mogą dołączyć Polacy, gdyż produkcja właśnie trafiła do sprzedaży w naszym kraju. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 119 złotych i tyle też kosztuje w serwisie Origin. Oczywiście, wersję pudełkową można bez problemów nabyć taniej. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Zgodnie z tytułem, The Sims 4: Witaj w Pracy koncentruje się na rozbudowaniu sfery życia simów dotyczącej ich aktywności zawodowej, dodając trzy nowe ścieżki kariery.

Jako lekarze postacie mogą odbierać porody, diagnozować pacjentów oraz przeprowadzać operacje chirurgiczne. Jako stróże prawa rozpoczną karierę w akademii policyjnej, a skończą na stanowisku komendanta. Bohaterowie mogą również zostać naukowcami i zająć się wynajdowaniem nowych technologii.

Trzem dodatkowym karierom towarzyszy spory zestaw powiązanych z nimi lokacji, takich jak szpital, posterunek policji czy laboratorium badawcze. Nie zabrało także innych nowości. Postacie mogą nauczyć się piec i fotografować, pojawiła się także opcja zakładania własnych firm handlowych, a następnie zarządzania nimi poprzez dobór towarów i cen oraz kontrolowanie pracowników.

Sporą nowością jest również wprowadzenie do gry kosmitów. Obcy ukrywają się wśród zwykłych ludzi, a po odkryciu ich prawdziwej tożsamości można trafić do nowego tajemniczego świata.

  1. The Sims 4 – oficjalna strona gry

The Sims 4 trafiło do sprzedaży we wrześniu zeszłego roku i jest obecnie dostępne wyłącznie na pecety. Produkcja otrzymała mieszane recenzje. Chwalono przemodelowane mechanizmy rozgrywki, ale twórcy zostali skrytykowani za usunięcie wielu elementów obecnych we wcześniejszych odsłonach.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy od premiery sprzedano 1,1 mln egzemplarzy gry. Wynik ten sam w sobie jest imponujący, ale blednie w porównaniu z osiągnięciami poprzednich odsłon. The Sims 3 potrzebowało bowiem jedynie tygodnia, aby przekroczyć pułap 1,4 mln sztuk.