Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Pokemon Rumble World (3DS)
OkładkaPokemon Rumble World (3DS)

Pokemon Rumble World 3DS

Darmowa gra z serii Pokemon Rumble, przeznaczona na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Pokemon Rumble World rozgrywa się w królestwie zabawek, do którego gracz trafia w celu złapania jak największej liczby stworków.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | elementy RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Rumble World Premiera 3DS

8kwietnia2015

Nintendo eShop

8kwietnia2015

producent: The Pokémon Company wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Rumble World to spin-off słynnej serii gier RPG Pokemon należący do cyklu Pokemon Rumble. Tym razem produkcja przeznaczona jest na handhelda 3DS i udostępniana jest za darmo w cyfrowej dystrybucji. Firma Nintendo wykorzystała jednak system mikropłatności, ułatwiający zabawę i przyśpieszający postępy w rozgrywce. Za pieniądze kupujemy m.in. specjalne diamenty (zdobywamy je także w trakcie przygody), które wydajemy na zakup dodatków pokroju nowych ciuchów dla postaci Mii, ale także np. na odnowienie zdrowia po porażce.

Akcja produkcji rozgrywa się w królestwie zabawek, do którego przyzywa nas jego władca. Na szczęście sprawa nie jest aż tak poważna, jak mogłoby się wydawać, gdyż nic nie zagraża światu, a tylko król jest niezadowolony z liczby posiadanych Pokemonów. Daje on nam więc swojego Pikachu i przydziela zadanie złapania tylu stworków, ile tylko się da.

Udostępniona kraina została podzielona na rozmaite lokacje, między którymi poruszamy się przy pomocy specjalnych balonów. Po dotarciu w wyznaczone miejsce stajemy do walki z dzikim Pokemonem, a następnie przenosimy się na specjalną arenę, gdzie być może przekonamy stworka do siebie i zostanie on naszym przyjacielem. Rozgrywka jest zręcznościowa, ale uzależniona od naszych statystyk, gdyż wraz z postępami w przygodzie wchodzimy na kolejne poziomy Adventurer Rank, otrzymując tym samym dostęp do nowych lokacji, w których łapiemy silniejsze Pokemony. Tych jest cała masa, bo ponad 700. Deweloperzy wprowadzili do gry wszystkie stworki, które pojawiły się w głównych grach z serii (aż do odsłon Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire).

Pokemon Rumble World pozwala nie tylko na zabawę w samotności, ale także w ramach multiplayera. Nie jest on jednak taki sam, jak w wielu innych produkcjach. Będąc podłączonym do Internetu, w naszej grze pojawiają się postacie Mii innych osób, od których otrzymujemy różne prezenty. Mii czasami wpadają w tarapaty i są atakowane przez dzikie Pokemony. Jeżeli uda nam się pomóc wyjść im z opresji, to zgarniemy nagrodę. Oprócz tego w razie potrzeby można poprosić o pomoc innego gracza, który przekaże przedmiot potrzebny do dalszej zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Pokemon Rumble World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Pokemon Rumble World Wymagania sprzętowe

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop