Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Boxboy! (3DS)

Boxboy! 3DS

Dwuwymiarowa gra platformowo-logiczna stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. W Boxboy! gracz wciela się w sympatycznego, kwadratowego bohatera o imieniu Qbby, posiadającego niezwykłą zdolność tworzenia dokładnych kopii samego siebie.

Logiczne | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Boxboy! (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

2kwietnia2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boxboy! to dwuwymiarowa gra logiczna stawiająca na rozwiązania typowo platformówkowe. Gracz wcielając się w sympatyczny kwadracik trafia na kolejne plansze, na których musi ułożyć w odpowiedniej konfiguracji oraz kolejności specjalne bloczki, tak aby móc przejść dalej. Unikatowa umiejętność pozwalająca na duplikowanie własnych kształtów sprawia, że wszelkie „narzędzia” niezbędne do przejścia każdego poziomu zawsze nosimy ze sobą. Gra została wydana ekskluzywnie na Nintendo 3DS, a za jej produkcję odpowiada studio HAL Laboratory.

Główny bohater jest kwadratowym jegomościem o imieniu Qbby, który chcąc nie chcąc jest zmuszony do uratowania swojej narzeczonej, przyjaciela oraz reszty rozpadającego się właśnie świata. Droga do zwycięstwa prowadzi jednak przez miejsca pełne pułapek oraz łamigłówek, których rozwikłanie nie zawsze należy do najprostszych. Protagonista szczęśliwie posiadł niezwykłą zdolność replikowania własnego kształtu, dzięki czemu może docierać do lokacji niedostępnych dla innych. Każda z siedemnastu udostępnionych plansz oferuje inne wyzwania, które wraz z długością rozgrywki proporcjonalnie rosną. W późniejszych etapach natrafiamy na tak zabójcze elementy jak lasery czy chociażby kolce, które nieustannie czyhają na życie bohatera.

Największym wyzwaniem w Boxboy! zdaje się być jednak limit kwadracików, jakie jesteśmy w stanie wygenerować na pojedynczej planszy. Biorąc pod uwagę, że każda mapa usiana jest specjalnymi znajdźkami oraz to, że do wielu rozwiązań i konstrukcji dochodzimy metodą prób i błędów, okazuje się, że bloczki potrafią stosunkowo szybko się skończyć.

Gra oferuje wyjątkowo prostą jak na produkcję z Nintendo 3DS grafikę – utrzymana w czarno-białej kolorystyce, operuje kwadratowymi i trójkątnymi formami. Nie znajdziemy w niej żadnych dodatkowych efektów, a i w kwestii animacji postaci oraz świata twórcy postawili na całkowity minimalizm.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player