Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DSWiiUPCPS4PS5
Okładka Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut (3DS)
OkładkaShantae: Risky's Revenge - Director's Cut (3DS)

Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut

Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut to poszerzona wersja gry zręcznościowej z licznymi elementami logicznymi i platformówkowymi. Gracz wciela się w postać półdżinki i pokonując serię skomplikowanych wyzywań, stara się odzyskać skradziony przez piratów skarb.

Przygodowe | fantasy | platformówki | elementy logiczne | 2D | przygodowe gry akcji

Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut Premiera

15lip2014

PC WiiU 3DS

19paź2021

PS5 PS4

Gry podobne do Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut

Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate

Shovel Knight

Kung Fu Rabbit

Shantae: Risky’s Revenge Director’s Cut to poszerzona o dodatkową zawartość wersja gry Shantae: Risky’s Revenge, zawierająca wszystkie bonusowe mapy oraz poziomy. Gra zaliczana jest do gatunku przygodowych gier akcji i została zrealizowana w formie dwuwymiarowej platformówki. Za produkcję odpowiada studio WayForward.

W krainie, w której osadzono historię, po raz pierwszy od lat zagościł spokój. Shantae oraz inni łowcy reliktów w końcu mogą odpocząć i świętować swój sukces na corocznym zjeździe. Jeden z przyjaciół młodej wojowniczki wszedł niedawno w posiadanie tajemniczej lampy i postanowił zaprezentować ją podczas spotkania, by z pomocą reszty łowców odkryć jej sekret. Niestety, nagle zjawia się niejaka Risky Boots przewodząca oddziałowi złowieszczych piratów i kradnie przedmiot. W walce, która się wywiązuje Shantae przegrywa z kretesem, co skutkuje zwolnieniem jej z roli obrońcy miasta. Główna bohaterka starając się odzyskać swój honor, jak i skarb, rusza w szaleńczą podróż za rywalką.

Rozpoczynając właściwą rozgrywkę szybko uczymy się podstawowych czynności – atakowania, skakania oraz zmieniania formy. Shantae, jako przedstawicielka rasy półdżinów, może transformować się m.in. w małpkę lub też słonia. Niezwykle istotna w arsenale bohaterki jest umiejętność wykorzystywania swoich długich włosów – służą one nie tylko do obijania przeciwników, ale także do interakcji z elementami otoczenia. Oprócz licznych sekwencji nastawionych na akcję oraz zręczność, w grze znajdziemy także mnóstwo zagadek logicznych wymagających odpowiedniej koordynacji działań oraz wykonywania czynności w odpowiedniej kolejności.

Shantae: Risky’s Revenge Director’s Cut w stosunku do oryginału oferuje poprawioną oprawę graficzną, portrety postaci w pełnym HD, a także płynniejsze animacje. Całość wzbogacono także o nowy tryb – oprócz klasycznej kampanii, gracze mają do dyspozycji także tzw. „Magic Mode”, oferujący znacznie większe wyzwanie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WiiU
3DS
PS5
PS4