Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition (3DS)

Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition 3DS

Spin-off Puzzle & Dragons – popularnej gry logicznej typu match-3, opracowanej przez firmę GungHo Online Entertainment. Produkcja została wydana na zachodnich rynkach w zestawie nazwanym Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros.

Logiczne | elementy RPG | 2D | Mario | połącz trzy elementy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

29kwietnia2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition to spin-off popularnej gry logicznej Puzzle & Dragons znanej z urządzeń mobilnych. Tytuł, podobnie jak Puzzle & Dragons Z, przeznaczony jest na handhelda Nintendo 3DS. Co ciekawe, w Japonii gra została wypuszczona jako samodzielna produkcja, natomiast do krajów anglojęzycznych zawędrowała w zestawie nazwanym Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition, który składa się obu gier.

Historia, jak to w produkcji z Mario w roli głównej, opowiada o kolejnej przygodzie wąsatego hydraulika, który ponownie musi uratować księżniczkę Pach porwaną przez złego Bowsera.

Gra jest połączeniem układanki logicznej match-3 z elementami gatunku RPG. Oznacza to, że zabawa polega na eksplorowaniu udostępnionych terenów oraz walce. Starcia polegają na układaniu poziomych i pionowych linii składających się przynajmniej z trzech ikon tego samego rodzaju. Dzięki temu nasz heros zadaje ciosy przeciwnikowi, których siła uzależniona jest od podatności wroga na dany element, poziomu postaci oraz kombosów. Dodatkowo gameplay urozmaicany jest przez system zbierania podwładnych. Wygrywanie starć nieraz sprawia, że do naszej drużyny dołączają kolejne stworki, które oczywiście wykorzystujemy podczas następnych potyczek.

Tytuł jest więc bliźniaczo podobną produkcją, co wydane wcześniej Puzzle & Dragons Z. Elementem odróżniającym jest oczywiście inna stylistyka, linia fabularna oraz postacie występujące w grze (na ekranie handhelda pojawiają się m.in. Mario, Luigi, Toad, Yoshi, Bowser Jr. i Tamadra). Rozgrywka jest jednak praktycznie taka sama.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition

Klasyfikacja PEGI Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.