Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneAND3DSiOS
Okładka Pokemon Shuffle (AND)
OkładkaPokemon Shuffle (AND)

Pokemon Shuffle

Gra logiczna oparta na zasadach match-3. Pokemon Shuffle jest produkcją free-to-play z systemem mikropłatności. W grze wcielamy się w trenera pokemonów, którego zadaniem jest toczenie pojedynków z dzikimi stworkami. Zwycięstwo skutkuje dodaniem danego pokemona do naszej kolekcji.

Logiczne | zagraj za darmo | Pokemon | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Shuffle Premiera

18lut2015

3DS

24sie2015

AND

1wrz2015

iOS

Gry podobne do Pokemon Shuffle

World of Goo

Candy Crush Saga

You Must Build a Boat

Pokemon Shuffle na Androida to jedna z wielu odsłon słynnej serii gier RPG Pokemon. Pod względem rozgrywki odbiega ona jednak od poprzedniczek, gdyż jest to tytuł logiczny oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.

Podczas przygody wcielamy się w trenera Pokemonów. Zabawa polega na toczeniu starć z dzikimi stworkami, które w momencie przegranej trafiają do naszej kolekcji. Gameplay opiera się na mechanizmach match-3. Oznacza to, że mamy do czynienia z układanką, w której należy łączyć przynajmniej trzy elementy tego samego rodzaju w pionowe i poziome linie. W tym przypadku na niewielkiej planszy przesuwamy ikonki Pokemonów, więc by zadać cios przeciwnikowi, trzeba ułożyć obok siebie np. trzy Pikachu, co zaowocuje atakiem elektrycznym. Częste wykorzystywanie danego Pokemona wpływa na jego poziom doświadczenia, dzięki czemu zadawane przez niego ciosy stają się z czasem coraz silniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że na każdym poziomie dysponujemy ograniczoną ilością ruchów, po wykorzystaniu których przegrywamy. Ponadto wrogowie posiadają mocniejsze i słabsze strony, więc warto zastanowić się przed wykonaniem akcji.

Pokemon Shuffle oferowane jest za darmo, jednak zabawa jest możliwa tylko przez określony czas. Po jego upływie należy wykupić specjalny przedmiot albo poczekać na odblokowanie rozgrywki. Dodatkowo twórcy sprzedają także inne elementy, ułatwiające nieco potyczki z dzikimi Pokemonami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Shuffle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
3DS
iOS
AND