Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneAND3DSiOS
Okładka Pokemon Shuffle (AND)

Pokemon Shuffle

Gra logiczna oparta na zasadach match-3. Pokemon Shuffle jest produkcją free-to-play z systemem mikropłatności. W grze wcielamy się w trenera pokemonów, którego zadaniem jest toczenie pojedynków z dzikimi stworkami. Zwycięstwo skutkuje dodaniem danego pokemona do naszej kolekcji.

Logiczne | zagraj za darmo | Pokemon | połącz trzy elementy

Okładka Pokemon Shuffle (AND)

data premiery gry:

18lut2015

3DS

24sie2015

AND

1wrz2015

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Shuffle na Androida to jedna z wielu odsłon słynnej serii gier RPG Pokemon. Pod względem rozgrywki odbiega ona jednak od poprzedniczek, gdyż jest to tytuł logiczny oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.

Podczas przygody wcielamy się w trenera Pokemonów. Zabawa polega na toczeniu starć z dzikimi stworkami, które w momencie przegranej trafiają do naszej kolekcji. Gameplay opiera się na mechanizmach match-3. Oznacza to, że mamy do czynienia z układanką, w której należy łączyć przynajmniej trzy elementy tego samego rodzaju w pionowe i poziome linie. W tym przypadku na niewielkiej planszy przesuwamy ikonki Pokemonów, więc by zadać cios przeciwnikowi, trzeba ułożyć obok siebie np. trzy Pikachu, co zaowocuje atakiem elektrycznym. Częste wykorzystywanie danego Pokemona wpływa na jego poziom doświadczenia, dzięki czemu zadawane przez niego ciosy stają się z czasem coraz silniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że na każdym poziomie dysponujemy ograniczoną ilością ruchów, po wykorzystaniu których przegrywamy. Ponadto wrogowie posiadają mocniejsze i słabsze strony, więc warto zastanowić się przed wykonaniem akcji.

Pokemon Shuffle oferowane jest za darmo, jednak zabawa jest możliwa tylko przez określony czas. Po jego upływie należy wykupić specjalny przedmiot albo poczekać na odblokowanie rozgrywki. Dodatkowo twórcy sprzedają także inne elementy, ułatwiające nieco potyczki z dzikimi Pokemonami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Shuffle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Danteveli_ Ekspert 10 lipca 2016

Premiera Pokemon Go zbliża się wielkimi krokami. Internet żyje tym tytułem i co chwile serwuje się nam filmiki i artykuły z poradami i sztuczkami pozwalającymi złapać wszystkie stworki. Czas oczekiwania na premierę tego niewątpliwego hitu może umilić nam jakaś inna produkcja. Na Google Play wisi kilka gier z kieszonkowymi potworami, więc może warto po którąś z nich sięgnąć? Ślepy los sprawił, że na pierwszą próbę sprawdzenia jak popularna marka sprawdza się na telefonach wybrałem Pokemon Shuffle. Czy jest to tytuł godny Nintendo i noszenia nazwy jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek?

4.5
Clash Royale zwycięzcą Google Play Award 2016
Clash Royale zwycięzcą Google Play Award 2016

wiadomość22 maja 2016

Załoga serwisu Goole Play ogłosiła listę najlepszych gier i aplikacji zeszłego roku. W pierwszej kategorii wygrało Clash Royale, czyli kasowy hit studia Supercell.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Dungeon Hunter 5, Ghosts of Memories, Marvel: Avengers Alliance 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Dungeon Hunter 5, Ghosts of Memories, Marvel: Avengers Alliance 2)

wiadomość4 maja 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Dungeon Hunter 5, Disney Crossy Road, Marvel: Avengers Alliance 2, Mino Monsters 2: Evolution, Ghosts of Memories oraz Pokémon Shuffle Mobile.

Pokemon Shuffle Mobile – premiera gry match-3 z Pokemonami
Pokemon Shuffle Mobile – premiera gry match-3 z Pokemonami

wiadomość2 września 2015

W App Store i Google Play zadebiutowała gra logiczna typu match-3 zatytułowana Pokemon Shuffle Mobile. To pierwsza odsłona bestsellerowej serii, jaka została wydana na smartfonach i tabletach.

Pokemon Shuffle – pokemonowe match-3 trafi na Androida i iOS
Pokemon Shuffle – pokemonowe match-3 trafi na Androida i iOS

wiadomość1 lipca 2015

Firma Nintendo zadecydowała o przeniesieniu gry logicznej typu match-3 Pokemon Shuffle na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Produkcja, wydana oryginalnie na konsoli 3DS, zostanie udostępniona posiadaczom smartfonów i tabletów jeszcze w tym roku.

3DS
iOS
AND