Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 września 2015, 11:57

autor: Jiker

Pokemon Shuffle Mobile – premiera gry match-3 z Pokemonami

W App Store i Google Play zadebiutowała gra logiczna typu match-3 zatytułowana Pokemon Shuffle Mobile. To pierwsza odsłona bestsellerowej serii, jaka została wydana na smartfonach i tabletach.

Pokemony wreszcie oficjalnie zagościły na urządzeniach mobilnych. W Google Play i App Store zagościł port Pokemon Shuffle – jednej z najpopularniejszych pozycji wydanych w 2015 roku na konsolę przenośną 3DS w ramach platformy eShop. Producentem gry jest japońskie studio Genius Sonority (mające w dorobku Pokemon Battle!), a rolę wydawcy pełni The Pokemon Company, należąca do firmy Nintendo.

Tytuł trafił na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS w modelu free-to-play. Mimo sporej popularności, wersja na 3DS-a była krytykowana za źle zbalansowane mikropłatności i restrykcyjny system żyć, ograniczający w sztuczny sposób czas, jaki można było spędzić w grze (w przypadku, gdy nie chcieliśmy wydawać pieniędzy). W edycji mobilnej wszystkie te rozwiązania powracają, ale nikt na nie specjalnie nie narzeka. Nie wiadomo czy wynika to z przyzwyczajenia graczy mobilnych do tego typu zagrań, czy też twórcy poprawili balans mikropłatności.

Pokemon Shuffle stanowi ciekawe połączenie gry logicznej typu match-3 z typową, RPG-ową odsłoną serii Pokemon (pokroju klasycznych Pokemon Red i Blue). W grze wcielamy się w trenera tytułowych stworków i przemierzamy świat z zamiarem „złapania ich wszystkich”. Kolekcjonowanie dzikich pokemonów odbywa się poprzez udział w logicznych starciach, polegających na łączeniu podobizn stworków w grupy liczące trzy i więcej elementów.

Ikonki umieszczone na polu gry odpowiadają pokemonom, które w danym momencie wchodzą w skład naszej drużyny. W efekcie gracz aktywuje przypisane im ataki specjalne, zadając obrażenia przeciwnikowi. Każdy ruch warto dobrze przemyśleć, gdyż ich liczba jest ograniczona. A im dalej w las, tym trudniej o zwycięstwo.

Pokemony biorące udział w walkach zdobywają doświadczenie i awansują na wyższe poziomy, zwiększając swoje statystyki. W końcu też ewoluują, stając się jeszcze potężniejszymi istotami. Duże znacznie w grze ma dobór właściwych członków drużyny, w skład której mogą wchodzić maksymalnie cztery stworki.