Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Pokemon Link: Battle! (3DS)
OkładkaPokemon Link: Battle! (3DS)

Pokemon Link: Battle! 3DS

Pokemon Link: Battle! to przeznaczona na 3DS-a kontynuacja Pokemon Link!, tytułu wydanego w 2006 roku na konsolę Nintendo DS.

Logiczne | 2D | Pokemon | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Link: Battle! Premiera 3DS

12marca2014

producent: Genius Sonority wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Link: Battle! (tudzież Pokemon Battle Trozei, bo i pod takim tytułem występuje omawiana produkcja) to kolejna gra należąca do licznej rodziny Pokemon, zapoczątkowanej w 1996 roku. Mamy tu do czynienia z kontynuacją gry Pokemon Link! (albo Pokemon Trozei!), wydanej w 2006 roku na konsolę Nintendo DS. Tym samym mówimy o pozycji skierowanej na nowszy handheld – 3DS-a – która jednak ponownie reprezentuje gatunek gier logicznych, nawiązując do takich klasyków jak Tetris czy Bejeweled. Tak jak poprzednio, za powstanie omawianego tytułu odpowiada japońskie studio Genius Sonority.

Jak to zwykle bywa w grach o Pokemonach, wcielamy się w trenera owych niezwykłych stworzeń, który dąży do nieustannego wzbogacania swojej kolekcji poprzez polowanie na dzikie odmiany poszczególnych istot. Tym samym gra koncentruje się starciach z kolejnymi Pokemonami, które tutaj zostały jednak przedstawione w formie logicznej układanki. Plansza na dolnym ekranie 3DS-a składa się z symboli rozmaitych stworzeń – manipulujemy więc poszczególnymi elementami w taki sposób, aby ułożyć w jednej linii trzy lub więcej obiektów tego samego rodzaju. Każdy sukces jest równoznaczny z wykonaniem przez nas ataku, który zmniejsza wytrzymałość przeciwnika – gdy spadnie ona do zera, Pokemon staje się gotowy na dołączenie do naszej kolekcji. Zabawę urozmaica odkrywanie kombosów i rozmaitych akcji specjalnych, cechujących się wyjątkowo wysoką skutecznością.

Należy jednak mieć na uwadze, że gra nie pozwala na zbyt długie główkowanie nad swoimi posunięciami, gdyż sytuacja na „polu walki” ulega nieustannym zmianom. Oponent nie próżnuje, wyprowadzając co i rusz mniej lub bardziej dewastujący atak, który ma na celu pokrzyżowanie nam planów. Mało tego, może się nawet zdarzyć, że Pokemon opuści swoją pozycję na górnym ekranie i przeniesie się na planszę, by paraliżować nasze akcje. Im potężniejszemu stworzeniu stawiamy czoła, tym bardziej kłopotliwe stają się owe ataki. W Pokemon Link: Battle! na zdobycie czeka około 700 stworzeń – znajdują się w nich również te, które zadebiutowały przy okazji premiery najświeższych gier z serii, czyli Pokemon X i Pokemon Y. Każda istota dodana do kolekcji dysponuje specjalnymi zdolnościami i właściwościami, mogącymi przydać nam się podczas zmagań.

Porównując Battle Trozei z poprzednią odsłoną, należy wymienić nie tylko zwiększenie liczby dostępnych Pokemonów, ale również zaimplementowanie nowych akcji, a także dokonanie poprawek w sferze wizualnej (jakkolwiek nadal mamy do czynienia z grą w dwóch wymiarach). Na koniec warto wspomnieć, że omawiana produkcja oferuje zarówno kampanię jednoosobową, jak i kooperacyjną zabawę multiplayer dla maksymalnie czterech graczy, pozwalającą na wspólne przechodzenie etapów z trybu fabularnego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Pokemon Link: Battle!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.