Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS3XONEWiiU
Okładka Don't Starve: Giant Edition (PSV)

Don't Starve: Giant Edition

Don't Starve to przygodowa gra akcji z domieszką elementów cRPG i strategii, za której powstanie odpowiada studio Klei Entertainment. Gra zawiera zarówno podstawową wersję gry jak i jej rozszerzenie.

Akcji | fantasy | roguelike | widok izometryczny | survival | elementy przygodowe | indie | crafting | Xbox Game Pass

Okładka Don't Starve: Giant Edition (PSV)

data premiery gry:

2wrz2014

PSV

28maj2015

WiiU

23cze2015

PS3

26sie2015

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Don't Starve: Giant Edition to survivalowa gra przygodowa, która stworzona została przez niezależne kanadyjskie studio Klei Entertainment, świetnie znane graczom dzięki serii Shank. Gra zadebiutowała pierwotnie na komputerach PC w kwietniu 2013 roku, a potem trafiła na inne platformy sprzętowe.

Akcja Don't Starve osadzona została w dziczy (losowo generowanej przed każdym rozpoczęciem rozgrywki), do której główny bohater - Wilson - zostaje podstępnie przeniesiony przez przebiegłego demona. Naukowiec-dżentelmen musi wykorzystać całą swą wiedzę i posiadane umiejętności, by przetrwać w tym nieprzyjaznym, pełnym groźnych bestii świecie, a także znaleźć sposób powrotu do domu.

Gracz ma za zadanie pomóc Wilsonowi w jego zmaganiach z naturą. Bohater musi m.in. zbudować sobie schronienie, zdobyć żywność, wzniecić i podtrzymać ogień, skonstruować narzędzia, wykonać dla siebie odzież. Słowem – zadbać o wszystko, co pozwoli mu przetrwać w otaczającej go, upiornej rzeczywistości.

Nagrodą za postępy w rozgrywce są nowi bohaterowie, w których może się wcielić gracz. Każdy z nich ma charakterystyczne zdolności specjalne, takie jak ognioodporność czy zwiększona.

Wzorem wcześniejszych gier studia Klei Entertainment, duży nacisk położony został na elementy komediowe, co przekłada się m.in. na wygląd postaci i lokacji, ale także rozmaite nawiązania do zjawisk kultury masowej. Dwuwymiarowa oprawa wizualna gry stylizowana jest na kreskówkę z wyrazistą, komiksową kreską.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Don't Starve: Giant Edition

Klasyfikacja PEGI Don't Starve: Giant Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Don't Starve, Punkty BioWare, NHL 15) 26/8/14
Wieści ze świata (Don't Starve, Punkty BioWare, NHL 15) 26/8/14

wiadomość26 sierpnia 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Don't Starve na PlayStation Vita, wycofaniu systemu Punktów BioWare oraz debiucie dema gry NHL 15. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PSV
WiiU
PS3
XONE