Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2010, 16:50

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Plotki na temat fabuły Batman: Arkham City

O nowej grze z Człowiekiem-Nietoperzem wiemy na razie bardzo niewiele. Serwis arkhamcity.co.uk zamieścił jednak garść informacji na temat fabuły Batman: Arkham City, które rzekomo pochodzą z artykułu, jaki opublikowany zostanie we wrześniowym numerze magazynu Game Informer.

O nowej grze z Człowiekiem-Nietoperzem wiemy na razie bardzo niewiele. Serwis arkhamcity.co.uk zamieścił jednak garść informacji na temat fabuły Batman: Arkham City, które rzekomo pochodzą z artykułu, jaki opublikowany zostanie we wrześniowym numerze magazynu Game Informer.

W ubiegłym tygodniu firma Warner Bros. Interactive ujawniła tytuł kontynuacji Batman: Arkham Asylum. Wiemy już oficjalnie, że miejscem akcji nowej gry z Batmanem w roli głównej będzie tytułowe Arkham City, czyli zamknięta i pilnie strzeżona część miasta Gotham. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze przecieki na temat fabuły dzieła tworzonego przez RockSteady Studios.

Plotki na temat fabuły Batman: Arkham City - ilustracja #1

Przecieki dotyczące fabuły Batman: Arkham City pochodzą rzekomo z wrześniowego numeru magazynu Game Informer

Internauta, ukrywający się pod nickiem JJBro1 poinformował serwis arkhamcity.co.uk o zawartości artykułu, który znajdzie się w najnowszym numerze magazynu Game Informer. Przecieki wskazują, że Arkham City utworzone zostało przez włodarzy Gotham, którzy nie mogli już pomieścić kryminalistów w Arkham Asylum i więzieniu Black Gate. Wykupili oni kwartał miasta, otoczyli murem i umieścili tam wszelkiej maści przestępców. Tak powstało Arkham City, którym rządzi być może najgroźniejszy przeciwnik Batmana - dr Hugo Strange.

Obecność Two-Face w grze była już wcześniej zapowiadana. Według JJBro1 mroczne alter-ego prokuratora Harveya Denta spróbuje zgładzić Catwoman i tym samym zdobyć szacunek wśród innych kryminalistów. W gronie przeciwników Batmana nie zabraknie także Edwarda Nashtona. Ponownie pojawią się więc wyzwania od Człowieka-Zagadki, choć tym razem Mroczny rycerz będzie wpierw musiał znaleźć osoby pracujące dla swego wroga.

Plotki na temat fabuły Batman: Arkham City - ilustracja #2

W przypadku Jokera transfuzja krwi nie wróży nic dobrego dla Batmana.

Nie do końca wiadomo jaką rolę twórcy gry przewidzieli dla Jokera, który na opublikowanym niedawno przez trailerze poddany zostaje transfuzji krwi. Czyżby chodziło o usunięcie trucizny, jaką wstrzyknął sobie w ostatnich fragmentach Arkham Asylum?

Wiemy natomiast, że Batman najprawdopodobniej zachowa wszystkie gadżety, z jakimi kończył pierwszą część gry, a dodatkowo w jego arsenale znajdą się granaty dymne.

Informacje opublikowane w serwisie prowadzonym przez fanów Człowieka-Nietoperza należy traktować z dużą ostrożnością. Są to jedynie przecieki. Nadal czekamy na oficjalne informacje od producenta i wydawcy. Przypomnijmy, że gra Batman: Arkham City ukaże się jesienią przyszłego roku w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.