Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2015, 11:20

autor: Adrian Werner

Platformówka Mighty No. 9 niemal gotowa

Twórcy platformówki Mighty No. 9 ogłosili, że prace nad nią prawie dobiegły już końca i zaprezentowali krótkie fragmenty rozgrywki. W związku z tym planowany na kwiecień termin premiery zostanie dotrzymany.

Mighty No. 9 w skrócie:
  • Twórcy: Comcept
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy sprzętowe: PC, PS3, PS4, Vita, 360, XO, 3DS
  • Data premiery: kwiecień 2014 r.

Mamy dobre wieści dla fanów platformówek wyczekujących premiery gry Mighty No. 9, mającej być duchowym spadkobiercą serii Mega Man. Główny projektant Keiji Inafune w wiadomości video poinformował, że prace nad główną wersją pecetową praktycznie dobiegły już końca. Teraz autorzy skoncentrują się na konwertowaniu swojego dzieła na inne platformy oraz rozkręcaniu kampanii marketingowej. Oznacza to, że planowany kwietniowy termin premiery prawie na pewno zostanie dotrzymany. Ponadto twórcy pokazali krótki fragment rozgrywki.

Przypomnijmy, że projekt powstaje dzięki hojności fanów, którzy w 2013 roku wsparli twórców na Kickstarterze sumą ponad 3,8 mln dolarów. Gracze od dawna domagali sie pełnowymiarowej kontynuacji cyklu Mega Man, ale firma Capcom, do której należy ta marka, wszystkie te prośby regularnie ignorowała. Ostatecznie ojciec serii, czyli Keiji Inafune, stracił cierpliwość i opuścił szeregi japońskiego wydawcy, aby założyć własne studio nazwane Comcept. Jako jeden z pierwszych projektów pod nowym szyldem postanowił opracować Mighty No. 9, który stanowi naturalne rozwinięcie rozwiązań i pomysłów z Mega Mana.

Platformówka Mighty No. 9 prawie gotowa - ilustracja #1

W grze wcielimy się w robota imieniem Becku, któremu udało się uniknąć zarażenia wirusem wywołującym agresję u jego mechanicznych kompanów. W rezultacie na metalowe barki bohatera spadnie obowiązek uratowania świata. Produkcja ma stanowić klasyczną platformówkę 2D, która położy nacisk na eksplorację, walkę oraz pomysłowe wykorzystywanie mocy specjalnych. Poza kampanią dla pojedynczego gracza pojawi się także tryb wyzwań oraz możliwość zabawy kooperacyjnej.

Mighty No. 9 początkowo zmierzało wyłącznie na pecety, ale dzięki dodatkowym środkom uzyskanym od fanów możliwe stało się także rozpoczęcie prac nad wersjami na konsole 3DS, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Xbox 360 oraz Xbox One. Premiera ma nastąpić w kwietniu tego roku.

  1. Mighty No. 9 – oficjalna strona gry