Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 20:09

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pillars of Eternity: The White March Part I ukaże się w tym miesiącu

Studio Obsidian Entertainment ujawniło, że The White March Part I, pierwsze duże rozszerzenie do Pillars of Eternity, ukaże się na komputerach PC 25 sierpnia.

W połowie czerwca bieżącego roku studio Obsidian Entertainment zapowiedziało The White March Part I – pierwsze duże rozszerzenie do ciepło przyjętej gry cRPG Pillars of Eternity. Dziś dowiedzieliśmy się, że dodatek ukaże się jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej pisząc 25 sierpnia. Nie pozostaje nam więc nic innego jak spokojnie poczekać na premierę, a tymczasem zachęcam Was do zapoznania się z naszą zapowiedzią projektu, w której znajdziecie wszystkie szczegóły na jego temat. Z najważniejszych informacji należy wspomnieć, że akcja rozszerzenia rozegra się po wydarzeniach ukazanych w „podstawce”. Tym razem drużyna gracza uda się do górskiej twierdzy Durgan, w której rozpanoszyły się rozmaite potwory. Naszym zadaniem będzie poznanie sekretu legendarnej durgańskiej stali.

Pillars of Eternity: The White March Part I ukaże się w tym miesiącu - ilustracja #1

Pillars of Eternity to jedna z najciekawszych gier, jakie wyszły w tym roku. Tytuł został sfinansowany w serwisie Kickstarter w 2012 roku, kiedy to udało się uzbierać deweloperom ze studia Obsidian Entertainment ponad 4 miliony dolarów (wtedy był to nowy rekord w kategorii gier wideo ufundowanych na tej stronie). Premiera produkcji odbyła się pod koniec marca bieżącego roku.

Projekt jest przedstawicielem klasycznych RPG-ów i najłatwiej porównać go do kultowych produkcji pokroju Baldur's Gate, Icewind Dale czy też Planescape Torment. Gracze trafiają do fantastycznej krainy, gdzie czeka na nich niesamowita przygoda, z rozbudowaną warstwą fabularną.

Gra zebrała mnóstwo pozytywnych opinii w mediach i osiągnęła również duży sukces finansowy.