Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 08:27

Zapowiedziano dodatek Pillars of Eternity: The White March Part I

Studio Obsidian Entertainment zapowiedziało Pillars of Eternity: The White March Part I, czyli pierwsze duże rozszerzenie do popularnej gry cRPG. Dodatek wprowadzi nowe przygody, lokacje i postaci oraz podwyższy maksymalny poziom doświadczenia.

Jednym z najciekawszych momentów podczas poświęconej grom pecetowym konferencji na E3 okazało się ujawnienie przez studio Obsidian Entertainment Pillars of Eternity: The White March Part I, czyli pierwszego dużego dodatku do jednego z najlepszych cRPG-ów ostatnich lat. Jak sugeruje tytuł, będzie to dopiero pierwsza część nowej historii i na jej zwieńczenie poczekamy przynajmniej do drugiego rozszerzenia.

Akcja dodatku toczyć się będzie po wydarzeniach podstawowej wersji gry. Triumf kierowanych przez gracza bohaterów odbił się szerokim echem w całej krainie, a opowieści o ich sukcesach dotarły także do odległego regionu White March, zlokalizowanego u podnóża ponurej górskiej twierdzy Durgan. Dawno temu została ona porzucona przez swoich krasnoludzkich budowniczych i jej wnętrze objęły we władanie potwory. Obecność nowych lokatorów w połączeniu z licznymi pułapkami sprawia, że większość osób, które zapuszczą się do środka nigdy nie wraca. Wciąż nie brakuje jednak śmiałków gotowych spróbować swoich sił, gdyż według plotek wewnątrz kryją się bardzo cenne artefakty. Wyzwanie to podejmie także drużyna gracza, która uda się do wnętrza twierdzy z misją odkrycia sekretu legendarnej durgańskiej stali.

Poza głównym wątkiem fabularnym Pillars of Eternity: The White March Part I zaoferuje także sporo misji pobocznych. Ponadto pojawią się nowe umiejętności i dodatkowi towarzysze, których będziemy mogli zwerbować do drużyny. Podwyższony zostanie również maksymalny poziom doświadczenia.

Rozszerzenie zmierza oczywiście tylko na PC i będzie wymagało posiadania podstawowej wersji gry. Nie podano konkretnej daty premiery i zamiast tego stwierdzono jedynie, że nie będziemy musieli czekać na nią długo.

  1. Pillars of Eternity – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Pillars of Eternity - wybitnego RPG, opus magnum Obsidianu