Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2010, 14:05

autor: Jiker

Pierwsze szczegóły o Breach - nowej grze twórców Six Days in Fallujah

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat gry Breach – nowej produkcji studia Atomic Games, twórców wzbudzającej kontrowersje pozycji o tytule Six Days in Fallujah, która ciągle czeka na wydanie. Ujawniono je w trakcie bostońskiej imprezy PAX East.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat gry Breach – nowej produkcji studia Atomic Games, twórców wzbudzającej kontrowersje pozycji o tytule Six Days in Fallujah, która ciągle czeka na wydanie. Ujawniono je w trakcie bostońskiej imprezy PAX East.

Pierwsze szczegóły o Breach - nowej grze twórców Six Days in Fallujah - ilustracja #1

Breach będzie strzelaniną przeznaczoną wyłącznie do rozgrywki sieciowej, w której zmagania będzie mogło prowadzić do szesnastu osób jednocześnie. Jednym z największych atutów gry, obok dynamicznej akcji, ma być system zaawansowanej destrukcji otoczenia. Według zapewnień twórców dopuszcza on nie tylko możliwość wybicia jednej z cegieł tworzących mur, aranżując sobie w ten sposób świetną pozycję snajperską, ale także takie akcje, jak wysadzenie ściany lub zrównanie z ziemią całego budynku. Jednakże nie wszystkie elementy map ulegną zniszczeniu – niektóre budowle o znaczeniu strategicznym jedynie naruszymy. W Breach znajdziemy także rozbudowany, dostosowujący się do zmian w otoczeniu system osłon.

Pierwsze szczegóły o Breach - nowej grze twórców Six Days in Fallujah - ilustracja #2

W grze zawarty zostanie standardowy już podział na klasy. Znajdą się wśród nich opcje Rifleman, Gunner, Sniper, Support oraz Recon, którą odblokujemy po opanowaniu czterech pierwszych. Poszczególne klasy będą się między sobą różnić przede wszystkim pod kątem wyposażenia. W miarę odnoszenia kolejnych zwycięstw będziemy zdobywać punkty doświadczenia, które wydamy m.in. na modyfikację 23 rodzajów broni, a także różnego rodzaju gadżety. Wśród tych ostatnich znajdzie się m.in. Bionic Ear, lokalizujące przeciwników na podstawie wydawanych przez nich dźwięków.

W momencie debiutu w ramach Breach zawarte zostaną cztery mapy. Piąta ma być udostępniona, gdy zainteresowanie grą osiągnie poziom zadowalający studio Atomic Games. Zaprojektowane lokacje będzie można przetestować w czterech trybach rozgrywki: klasycznym Team Deathmatch, Infiltration (opanowywanie kluczowych miejsc na mapie), Operations (poszukiwanie ukrytych kanistrów), a także Convoy (jeden z zespołów osłania ciężarówkę, natomiast drugi stara się wysadzić ja w powietrze).

Gra Breach – o której pisaliśmy po raz pierwszy przed trzema dniami – zostanie opublikowana w formie cyfrowej za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade, choć niewykluczone, że zostanie udostępniona również na PC i PlayStation 3. Produkcja zadebiutuje latem bieżącego roku i będzie kosztować 1200 punktów MS (około 14 euro).