Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2006, 10:28

Pierwsze informacje dotyczące gry The Elder Scrolls: Shivering Isles

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego dodatku do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, który będzie nosić tytuł Shivering Isles. Niezwykle interesujące informacje na temat tego rozszerzenia zostały opublikowane w najnowszym, lutowym numerze renomowanego magazynu PC Gamer.

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego dodatku do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, który będzie nosić tytuł Shivering Isles. Niezwykle interesujące informacje na temat tego rozszerzenia zostały opublikowane w najnowszym, lutowym numerze renomowanego magazynu PC Gamer.

Pierwsze informacje dotyczące gry The Elder Scrolls: Shivering Isles - ilustracja #1

Akcja rozszerzenia będzie rozgrywać się w Krainie Szaleństwa rządzonej przez Daedrycznego Księcia Sheogratha, którego przewrotny charakter użytkownicy Obliviona mogli poznać za pośrednictwem jednego z najdziwniejszych zadań w podstawowej wersji gry (quest związany był z wywołaniem paniki w przygranicznej wiosce Border Watch). Do innego wymiaru przeniesiemy się za pomocą bramy, zlokalizowanej na jednej z małych wysp nieopodal miasta Bravil.

Szaleństwo to dobre określenie na to, co zobaczymy podczas zwiedzania nowego terenu. Wszystkie elementy składające się na wystrój premierowych lokacji – począwszy od drzew, na budynkach we wioskach i miastach skończywszy – nie będą przypominać tego, co widzieliśmy podczas eksploracji Cyrodiil – całość będzie mieć raczej groteskowy charakter. Również spotkani w Shivering Isles bohaterowie niezależni nie będą do końca normalni, o czym szybko przekonamy się podczas wykonywania dziwacznych zadań. Przykładowo: w jednym z nich otrzymamy możliwość doprowadzenia do obłędu grupy poszukiwaczy skarbów. Z woli Sheogratha drużyna śmiałków musi zostać uśmiercona, ale to, w jaki sposób tego dokonamy, zależeć będzie wyłącznie od naszej inwencji (manipulacja umieszczonymi w lochu pułapkami doprowadzi poszczególnych towarzyszy do szaleństwa). Ryan McCaffrey z magazynu PC Gamer, który miał już okazję zapoznać się z Shivering Isles, stwierdził że w ciągu dziesięciogodzinnej eksploatacji dodatku śmiał się częściej niż w trakcie stugodzinnego posiedzenia przy podstawowej wersji gry. Obfitujące w czarny humor questy często nasuwały mu skojarzenia z najlepszymi przygodówkami, które wiele lat temu produkowała firma LucasArts.

Pierwsze informacje dotyczące gry The Elder Scrolls: Shivering Isles - ilustracja #2

Świat Sheogratha zostanie podzielony na dwie różniące się pod względem wyglądu krainy: Manię oraz Dementię. W grze zobaczymy nie tylko nowe stwory i bronie, ale zwiedzimy również premierowe wioski i miasta, m.in. stolicę Bliss oraz małą osadę Split, zlokalizowaną na granicy obu terytoriów. Z tą ostatnią miejscowością związany będzie zresztą intrygujący quest, w którym gracz będzie musiał uporać się z plagą zamieszkujących wieś klonów.

Program ma zadebiutować na rynku wiosną przyszłego roku. W chwili obecnej nie wiadomo czy dodatek Shivering Isles będzie dostępny za pośrednictwem Internetu. Ta kwestia powinna zainteresować głównie posiadaczy konsoli Xbox 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.