Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2006, 10:28

Pierwsze informacje dotyczące gry The Elder Scrolls: Shivering Isles

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego dodatku do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, który będzie nosić tytuł Shivering Isles. Niezwykle interesujące informacje na temat tego rozszerzenia zostały opublikowane w najnowszym, lutowym numerze renomowanego magazynu PC Gamer.

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego dodatku do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, który będzie nosić tytuł Shivering Isles. Niezwykle interesujące informacje na temat tego rozszerzenia zostały opublikowane w najnowszym, lutowym numerze renomowanego magazynu PC Gamer.

Pierwsze informacje dotyczące gry The Elder Scrolls: Shivering Isles - ilustracja #1

Akcja rozszerzenia będzie rozgrywać się w Krainie Szaleństwa rządzonej przez Daedrycznego Księcia Sheogratha, którego przewrotny charakter użytkownicy Obliviona mogli poznać za pośrednictwem jednego z najdziwniejszych zadań w podstawowej wersji gry (quest związany był z wywołaniem paniki w przygranicznej wiosce Border Watch). Do innego wymiaru przeniesiemy się za pomocą bramy, zlokalizowanej na jednej z małych wysp nieopodal miasta Bravil.

Szaleństwo to dobre określenie na to, co zobaczymy podczas zwiedzania nowego terenu. Wszystkie elementy składające się na wystrój premierowych lokacji – począwszy od drzew, na budynkach we wioskach i miastach skończywszy – nie będą przypominać tego, co widzieliśmy podczas eksploracji Cyrodiil – całość będzie mieć raczej groteskowy charakter. Również spotkani w Shivering Isles bohaterowie niezależni nie będą do końca normalni, o czym szybko przekonamy się podczas wykonywania dziwacznych zadań. Przykładowo: w jednym z nich otrzymamy możliwość doprowadzenia do obłędu grupy poszukiwaczy skarbów. Z woli Sheogratha drużyna śmiałków musi zostać uśmiercona, ale to, w jaki sposób tego dokonamy, zależeć będzie wyłącznie od naszej inwencji (manipulacja umieszczonymi w lochu pułapkami doprowadzi poszczególnych towarzyszy do szaleństwa). Ryan McCaffrey z magazynu PC Gamer, który miał już okazję zapoznać się z Shivering Isles, stwierdził że w ciągu dziesięciogodzinnej eksploatacji dodatku śmiał się częściej niż w trakcie stugodzinnego posiedzenia przy podstawowej wersji gry. Obfitujące w czarny humor questy często nasuwały mu skojarzenia z najlepszymi przygodówkami, które wiele lat temu produkowała firma LucasArts.

Pierwsze informacje dotyczące gry The Elder Scrolls: Shivering Isles - ilustracja #2

Świat Sheogratha zostanie podzielony na dwie różniące się pod względem wyglądu krainy: Manię oraz Dementię. W grze zobaczymy nie tylko nowe stwory i bronie, ale zwiedzimy również premierowe wioski i miasta, m.in. stolicę Bliss oraz małą osadę Split, zlokalizowaną na granicy obu terytoriów. Z tą ostatnią miejscowością związany będzie zresztą intrygujący quest, w którym gracz będzie musiał uporać się z plagą zamieszkujących wieś klonów.

Program ma zadebiutować na rynku wiosną przyszłego roku. W chwili obecnej nie wiadomo czy dodatek Shivering Isles będzie dostępny za pośrednictwem Internetu. Ta kwestia powinna zainteresować głównie posiadaczy konsoli Xbox 360.