Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2011, 18:11

autor: Olek

Pierwsze DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim z czasową wyłącznością dla Xboksa 360

Firmy Bethesda Games Studios i Microsoft poinformowały, że dwa pierwsze z planowanych DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim ukażą się z czasową wyłącznością na konsoli Xbox 360. Wersja przeznaczona na pozostałe platformy sprzętowe wydane zostaną z miesięcznym opóźnieniem.

O tym, że najnowsza odsłona cyklu The Elder Scrolls doczeka się materiałów typu DLC wiemy od dawna. Okazuje się jednak, że firmy Bethesda Game Studios i Microsoft zawarły umowę, na mocy której dwa pierwsze dodatki do TES V: Skyrim początkowo dostępne będą wyłącznie dla użytkowników konsoli Xbox 360. Wersje na pozostałe platformy sprzętowe – PlayStation 3 i komputery PC - ukażą się z 30-dniowym poślizgiem.

Deweloperzy z Bethesdy nie kryją faktu, że konsole są wiodącymi platformami w produkcji The Elder Scrolls V: Skyrim, a wersja przeznaczona na pecety będzie jedynie portem. Do tej pory jednak nic nie zapowiadało, że Xbox 360 znajdzie się w szczególnie uprzywilejowanej pozycji. Zapowiedziana dziś czasowa wyłączność DLC dotyczy dwóch pierwszych dodatków. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy ujrzą one światło dzienne, ani jaka będzie ich zawartość.

Kilka tygodni temu Todd Howard, producent gry, zapewnił w wywiadzie dla serwisu ausgamers.com, że planowane DLC będą znacznie obszerniejsze niż te, które oferowano do TES IV: Oblivion, a także do trzeciej części Fallouta. Można więc zakładać, że słynna historia z Horse Armor 2.0 już się nie powtórzy.

Pierwsze DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim z czasową wyłącznością dla Xboksa 360 - ilustracja #1

Przypomnijmy, że The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutuje w sklepach 11 listopada. Wielu ciekawych informacji o najnowszej odsłonie słynnej serii dowiecie z lektury zapowiedzi oraz oglądając materiały wideo związane z tą produkcją.

  1. Zapowiedź - The Elder Scrolls V: Skyrim - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
  2. Video Zapowiedź - Co już wiemy o The Elder Scrolls V: Skyrim?
  3. Video Zapowiedź - Ekranizacja - The Elder Scrolls V: Skyrim
  4. Zapowiedź - The Elder Scrolls V: Skyrim - zapowiedź
  5. Video E3 2011
  6. Video trailer #1 (PL)
  7. Video VGA 2010 - wersja PL