Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2018, 12:08

autor: Aquma

Pathfinder: Kingmaker ukaże się w sierpniu

Rosyjskie studio Owlcat Games – stojące za Pathfinder: Kingmaker – poinformowało o nawiązaniu współpracy z firmą wydawniczą Deep Silver. Gra zadebiutuje w sierpniu tego roku.

RPG-ową adaptację świata Pathfindera zobaczymy jeszcze w tym roku. - Pathfinder: Kingmaker ukaże się w sierpniu - wiadomość - 2018-06-29
RPG-ową adaptację świata Pathfindera zobaczymy jeszcze w tym roku.

Pathfinder: Kingmaker – izometryczna gra RPG, nawiązująca do klasyków gatunku pokroju Baldur’s Gate oraz Planescape: Torment, nad którą pracuje rosyjskie studio Owlcat Games wraz z Chrisem Avellonem (współtwórcą drugiego z wspomnianych powyżej starych hitów) – ukaże się na komputerach PC w sierpniu. Wydawcą tego tytułu została firma Deep Silver.

Mamy ambitne plany w związku z Pathfinder: Kingmaker. Chcemy dotrzeć z grą do maksymalnej liczby graczy na świecie, czyniąc naszą markę łatwo dostępną, utrzymując wysoką jakość i spełniając oczekiwania fanów. Współpraca z Deep Silver daje nam możliwość wyniesienia naszego marketingu na nowy poziom i czerpania z unikatowych doświadczeń oferowanych przez Koch (chodzi o Koch Media, firmę będącą właścicielem Deep Silver – przyp. red.) – powiedział szef Owlcat Games, Oleg Szpilczewsky.

Pathfinder: Kingmaker zostało zapowiedziane w maju zeszłego roku. Grę udało się sfinansować dzięki kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter (twórcy potrzebowali 500 tys. dolarów, a udało im się zebrać przeszło 400 tys. „zielonych” więcej). Tytuł bazuje na świecie znanym z „papierowego” systemu RPG Pathfinder i będzie pierwszym RPG-iem osadzonym w tym uniwersum. Akcja omawianej produkcji będzie się rozgrywała krainie zwanej „Skradzionymi Ziemiami” (ang. Stolen Lands). W trakcie przygody napotkamy wrogów i słynne postacie znane z podręczników. Gra Owlcat Games umożliwi też zarządzanie królestwem. Mechanika odpowiedzialna za ten aspekt rozgrywki ma być wyjątkowo rozbudowana – twórcy zapewniają, że każde z królestw będzie prawdziwym, żyjącym miejscem, na które wpłyną charakter i wybory postaci gracza (także w zakresie doboru towarzystwa) oraz jego zdolności przywódcze. Jak będzie w praktyce? Przekonamy się już niedługo.

  1. Graliśmy w Pathfinder: Kingmaker – klasyczne RPG dla hardkorowców
  2. Owlcat Games – strona oficjalna
  3. Pathfinder – strona oficjalna