Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2020, 13:50

Pathfinder Kingmaker - aktualizacja z systemem turowej walki już jest

Najnowsza aktualizacja do gry Pathfinder: Kingmaker wprowadziła system turowej walki oraz szereg innych usprawnień. Ponadto gra trafiła na konsole PS4 i XONE.

W SKRÓCIE

  • Gra Pathfinder: Kingmaker doczekała się oficjalnego wsparcia systemu turowej walki.
  • Najnowsza aktualizacja naprawia szereg błędów i usprawnia mechanikę rozgrywki.
  • Gra trafiła również na konsole PS4 oraz XONE.

W czerwcu pisaliśmy o tym, że studio Owlcat Games pracuje nad dodaniem do swojej gry RPG Pathfinder: Kingmaker oficjalnego systemu turowej walki. Aktualizacja jest już dostępna. Implementuje szereg mniejszych lub większych usprawnień, łata wiele błędów, a także wprowadza wsparcie dla kontrolerów.

Już od dawna gracze zgłaszali, że w tytule brakuje im systemu turowej walki, co znalazło swoje odbicie w działaniach moderów. To z kolei zainspirowało samych twórców do stworzenia niniejszej aktualizacji.

Pathfinder Kingmaker - aktualizacja z systemem turowej walki już jest - ilustracja #1
Żaden wróg nie ma ze mną szans!

Turowa walka domyślnie jest nieaktywna, opcję tę można jednak włączyć (lub wyłączyć) nawet w trakcie potyczki. Zasada działania trybu jest dość tradycyjna. Na samym początku walki każda postać biorąca w niej udział rzuca kośćmi na inicjatywę, co wyznacza kolejność wykonywanych ruchów. Każdy bohater ma określoną pulę punktów przeznaczoną na akcje. W danej kolejce możemy bezkarnie poruszać się jedynie w granicach połowy tej wartości. Ruch powyżej tej liczby skutkuje ostrzeżeniem w postaci żółtej strzałki (jak powyżej). Jeżeli je zignorujemy, to nie będziemy mogli wykonać większości akcji (rzucenie zaklęcia czy walka). Dodatkowo atak bądź czarowanie sprawiają, że tura danej postaci się kończy.

Jednak nie samym trybem turowym człowiek żyje. Patch dodaje również wsparcie dla kontrolera, co inicjuje debiut gry na konsolach PS4 oraz XONE. Ponadto naprawia wiele niedoróbek, a także wprowadza nowe przedmioty. Zakres usprawnień jest szeroki, od naprawy błędu, przez który nie można było ukończyć zadania, aż po umieszczenie nieco wyżej ikonki pozwalającej na wyjście z mapy. Lista zmian jest naprawdę imponująca, zapraszam więc do lektury. Uwaga jednak na spoilery.

Pathfinder Kingmaker - aktualizacja z systemem turowej walki już jest - ilustracja #2
Coś mi mówi, że te drzewa nie są przyjazne.

Twórcy zaznaczają również, że aktualizacja niekoniecznie współgra z istniejącymi modami, dlatego też osoby chcące dalej bawić się z ich użyciem powinny jej unikać.

W tym miejscu należy przypomnieć, że studio Owlcat Games pracuje już nad kontynuacją tytułu, która będzie nosić nazwę Pathfinder: Wrath of the Righteous. Gra została ufundowana na Kickstarterze i osiągnęła tam spory sukces, gromadząc ponad 2 miliony dolarów.