Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2019, 12:15

autor: Adrian Werner

Pathfinder Kingmaker z turowym systemem walki dzięki modowi

Dzięki fanowskiej modyfikacji możliwa stała się zabawa w grę Pathfinder: Kingmaker z turowym systemem walki, wierniej odtwarzającym papierowe go RPG-a, na którym bazuje ta produkcja.

Mod pozwala uzyskać system walki bardziej przypominający rozwiązania stołowej gry fabularnej, na której bazuje Pathfinder: Kingmaker. - Pathfinder Kingmaker z turowym systemem walki dzięki modowi - wiadomość - 2019-07-09
Mod pozwala uzyskać system walki bardziej przypominający rozwiązania stołowej gry fabularnej, na której bazuje Pathfinder: Kingmaker.

Wydana w zeszłym roku gra Pathfinder: Kingmaker została przyjęta dosyć ciepło. Nie wszystkim graczom, zwłaszcza fanom stołowego pierwowzoru, podobało się jednak, że potyczki rozgrywane były w czasie rzeczywistym. Wiele osób wolałoby system turowy i z myślą o nich przygotowano modyfikację zatytułowaną po prostu Turn-Based Combat.

Projekt opracował Hsinyu. Najnowsza wersja moda oznaczona została numerem 0.9.20, więc nie wszystko jest jeszcze w pełni dopracowane. Mimo to modyfikacja już teraz świetnie sprawdza się w akcji i rzadko sprawia jakiekolwiek poważniejsze problemy podczas rozgrywki.

Dzięki modowi cała mechanika walki zostaje przestawiona na system turowy. Kolejność ruchów bazuje na rzutach Inicjatywy. W sumie projekt całkiem wiernie odtwarza zasady papierowego pierwowzoru. Autor zaadoptował nawet niektóre jego elementy, których zabrakło w Pathfinder: Kingmaker.

Instalacja moda jest bardzo prosta. Wpierw zainstalujcie program Unity Mod Manager. Utworzy on w katalogu z grą folder „mods”, do którego musicie wypakować archiwum z modyfikacją. Potem w trakcie zabawy turowy system walki włącza się kombinacją ALT+T. Podczas korzystania z niego mocno zalecane jest wyłączenie sztucznej inteligencji członków drużyny.

Przypomnijmy, że gra Pathfinder: Kingmaker zadebiutowała we wrześniu ubiegłego roku, wyłącznie na PC. W ubiegłym miesiącu produkcja otrzymała wielką aktualizację, która przeobraziła ją w tzw. Enhanced Edition.

W planach są konwersje gry na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Te wydania mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Pathfinder: Kingmaker – Baldur's Gate spotyka Sim City