Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2019, 12:32

autor: Aquma

Destiny 2 nie działa na pecetach z procesorami Ryzen 3000

Destiny 2 – sieciowa strzelanka od studia Bungie – nie uruchamia się na komputerach wyposażonych w procesor z serii AMD Ryzen 3000. Nie wiadomo dlaczego problem występuje, ale deweloperzy pracują już nad jego zidentyfikowaniem i wyeliminowaniem.

Ryzen 3000 i Destiny 2 – to na razie nie jest dobra kombinacja. - Destiny 2 nie działa na pecetach z procesorami Ryzen 3000 - wiadomość - 2019-07-09
Ryzen 3000 i Destiny 2 – to na razie nie jest dobra kombinacja.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem procesora Ryzen 3000, ale nie możecie sobie wyobrazić popołudnia bez odpalenia Destiny 2, radzimy wstrzymać się parę dni z usprawnianiem komputera. Gracze, którzy zdecydowali się na zakup jednego z najnowszych procesorów firmy AMD narzekają, że sieciowa strzelanka studia Bungie nie chce działać na ich pecetach. Informacja na ten temat pojawiła się m.in. na Twitterze i oficjalnym forum gry. Wątek poświęcony problemowi znajdziecie także na Reddicie.

Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna zaistniałej sytuacji, jednak raczej nie jest ona powiązana z płytami głównymi opartymi na chipsecie X570, bowiem na kłopoty natrafiają także użytkownicy, w których komputerach znaleźć można starsze modele (np. X470). Co ciekawe, po uruchomieniu gra teoretycznie działa – odpowiedni proces figuruje w menadżerze zadań – ale poza tym nic się nie dzieje i obraz z produkcji Bungie nie jest wyświetlany na ekranie. Nie pomaga też aktualizowanie sterowników, a nawet instalowanie świeżej kopii systemu operacyjnego.

Deweloperzy są już świadomi problemu. Na razie nie ma żadnych doniesień o innych tytułach, w przypadku których występowałyby podobne komplikacje. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że programiści Bungie szybko poradzą sobie z nieoczekiwanym brakiem kompatybilności i posiadacze nowych Ryzenów będą mogli cieszyć się Destiny 2 tak, jak właściciele innych procesorów.

  1. Destiny 2 – strona oficjalna
  2. Wszystko o Destiny 2
  3. Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
  4. Destiny 2 – poradnik