Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2021, 11:52

Sukces klasycznego RPG - Pathfinder: Kingmaker z dobrym wynikiem sprzedaży

Firma Koch Media pochwaliła się wynikami sprzedaży Pathfinder: Kingmaker i wypuściła nowy zwiastun sequela, czyli Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Już tylko dni dzielą nas od premiery Pathfinder: Wrath of the Righteous. Z tej okazji firma Koch Media postanowiła pochwalić się wynikami pierwszej części cyklu. Dowiedzieliśmy się, że Pathfinder: Kingmaker sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała we wrześniu 2018 roku na PC. Dwa lata później trafiła także na konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem – wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 73% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor wystawił tytułowi notę 7.0/10. Natomiast na Steamie 78% wszystkich recenzji użytkowników jest pozytywnych.

Przy okazji wypuszczono nowy zwiastun Pathfinder: Wrath of the Righteous, który możecie obejrzeć powyżej. Trailer przygotowano na premierę gry, zaplanowaną na 2 września.

Warto dodać, że za dwa dni druga część cyklu zadebiutuje wyłącznie na PC. Produkcja sprzedawana będzie m.in. w serwisach Steam, Epic Games Store oraz GOG.com za 179,99 zł (edycja standardowa). Projekt nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

W dalszych planach jest wydanie Pathfinder: Wrath of the Righteous na Xboksa One i PlayStation 4. Posiadacze tych platform sprzętowych muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż na premierę wydań konsolowych poczekamy do marca 2022 r.

  1. Oficjalna strona studia Owlcat Games
  2. Karta gry na Steamie