Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2018, 10:26

Pathfinder Kingmaker dostanie trzy rozszerzenia

Pathfinder: Kingmaker – izometryczna gra RPG od studia Owlcat Games, bazująca na zasadach znanego „papierowego” systemu Pathfinder – doczeka się trzech DLC. Pierwszy z dodatków zadebiutuje 6 grudnia.

Produkcja Owlcat Games cieszy się sporą popularnością na Steam. - Pathfinder Kingmaker dostanie trzy rozszerzenia - wiadomość - 2018-11-21
Produkcja Owlcat Games cieszy się sporą popularnością na Steam.

W SKRÓCIE:

 1. Pathfinder: Kingmaker otrzyma trzy rozszerzenia;
 2. chodzi zarówno o fabularne DLC, jak i dodatki wprowadzające nowe klasy i rasy;
 3. pierwsze z nich ukaże się 6 grudnia – pozostałe powinny zadebiutować w pierwszej połowie 2019 roku.

Studio Owlcat Games poinformowało, że wydana we wrześniu tego roku, izometryczna gra RPG stworzona w oparciu o zasady znane z popularnego „papierowego” RPG-a Pathfinder – Pathfinder: Kingmaker – doczeka się trzech rozszerzeń. Przedstawiono też krótką charakterystykę planowanych DLC oraz podano przybliżone daty premier.

Pathfinder: Kingmaker – dodatki

The Wildcards

Rozszerzenie wprowadzi do gry grywalną rasę Diabelstw (ang. Tiefling – są to potomkowie diabłów / demonów oraz ludzi, którzy mieszkają na planie materialnym) i nową klasę – Kineticist (przypomina ona nieco Czarnoksiężnika znanego z Neverwinter Nights 2). Do gry trafi także nowa postać, korzystająca z obydwu wymienionych nowości.

Nowa grywalna rasa! W ankiecie mającej na celu ustalenie, jaką rasę mamy zamiar dodać do gry, jedna konkretna opcja była bardzo często wybierana – Diabelstwa, czyli ludzie z kroplą demonicznej krwi w żyłach. Diabelstwa nie trafiły do podstawowej gry, ale stały się naturalnym wyborem dla pierwszej części nowej zawartości po premierze – powiedział Oleg Szpilczewski, szef studia Owlcat Games.

 1. Data premiery: 6 grudnia 2018 r.
 2. Cena: ok. 30 zł (7,99$)
Tieflingi mają w sobie krew demonów lub diabłów.
Tieflingi mają w sobie krew demonów lub diabłów.

Varnhold’s Lot

Będzie to nowa kampania, koncentrująca się wokół znanego z „podstawki” Maegara Varna. Dzięki DLC dowiemy się, przed jakimi wyzwaniami stawał, rządząc swoimi ziemiami. Scenariusz będzie miał długość mniej więcej jednego rozdziału kampanii z Pathfinder: Kingmaker – zaoferuje około 6-12 godzin zabawy.

 1. Data premiery: luty 2019 r.
 2. Cena: ok. 45 zł (11,99$)
Maegar Varn jest jedną z postaci ważnych dla fabuły Pathfinder: Kingmaker.
Maegar Varn jest jedną z postaci ważnych dla fabuły Pathfinder: Kingmaker.

Beneath The Stolen Lands

Nietypowe DLC, które doda do gry nowy labirynt w stylu roguelike (z losowo generowanymi poziomami), który będzie można eksplorować jako część głównej kampanii albo oddzielny scenariusz. Na końcu pełnego wyzwań lochu będzie czekał nowy, potężny boss.

 1. Data premiery: kwiecień 2019 r.
 2. Cena: ok. 37,5 zł (9,99$)
Pełne niebezpieczeństw lochy są mocnym punktem produkcji studia Owlcat Games.
Pełne niebezpieczeństw lochy są mocnym punktem produkcji studia Owlcat Games.

Warto odnotować, że dodatki będzie można zakupić także łącznie – w ramach przepustki sezonowej, która została wyceniona na ok. 95 zł (24,99$). Season Pass trafi do sprzedaży 6 grudnia (wraz z pierwszym DLC).

Przypominamy, że Pathfinder: Kingmaker powstało dzięki zbiórce zorganizowanej w czerwcu zeszłego roku w serwisie Kickstarter, w czasie której w zaledwie dwa tygodnie zgromadzono minimalną kwotę określoną przez twórców (500 tys. dolarów). Gra zadebiutowała na PC 26 września 2018 r. Niedawno, dzięki raportowi finansowemu THQ Nordic (poniżej slajd z prezentacji), dowiedzieliśmy się także, że twórcy najprawdopodobniej pracują nad wydaniami na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch.

Pathfinder: Kingmaker zmierza także na konsole.
Pathfinder: Kingmaker zmierza także na konsole.
 1. Owlcat Games – strona oficjalna
 2. Recenzja gry Pathfinder: Kingmaker – Baldur's Gate spotyka Sim City