Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2018, 08:52

Ubisoft wycofuje się z cenzury w Rainbow Six Siege

Ubisoft poinformował, że zmiany mające na celu częściowe ocenzurowanie gry Rainbow Six: Siege - w celu umożliwienia jej debiutu na chińskim rynku - zostaną usunięte. Gra powróci do poprzedniej postaci.

Ubisoft ugina się pod naciskiem niezadowolonej części społeczności. - Ubisoft wycofuje się z cenzury w Rainbow Six Siege - wiadomość - 2018-11-21
Ubisoft ugina się pod naciskiem niezadowolonej części społeczności.

Kilka tygodni temu donosiliśmy o cenzurze, którą Ubisoft wprowadził do Rainbow Six: Siege. Cięcia objęły m.in. ilość krwi widocznej na ekranie oraz elementy niektórych map, mniej lub bardziej (na ogół mniej) powiązane z hazardem, przemocą czy seksem. Celem poprawek było dostosowanie gry do chińskiego rynku, jednak wydawca zdecydował się wprowadzić je globalnie, by istniała tylko jedna wersja jego popularnej, zespołowej strzelanki wieloosobowej. Niektórzy gracze nie przyjęli tej decyzji z radością i wylali swoje żale w sieci Internet. Ta część społeczności będzie zadowolona z dzisiejszej decyzji francuskiej firmy – zdecydowano bowiem o całkowitym wycofaniu się z kontrowersyjnego pomysłu. Tym samym gra wróci do pierwotnego stanu.

Jeden z przykładów zmian cenzurujących Rainbow Six: Siege.
Jeden z przykładów zmian cenzurujących Rainbow Six: Siege.

Z cenzury zrezygnowano w związku z negatywnym odbiorem społeczności. „Kontrcenzura” będzie wprowadzana stopniowo, wraz z planowaną aktualizacją Wind Bastion. Twórcy chcą zminimalizować wpływ tych działań zarówno na tempo dodawania do gry nowej zawartości w ramach kolejnego sezonu, jak i możliwość cieszenia się nią przez graczy (chodzi o to, by nie trzeba było zbyt często wyłączać / resetować serwerów). Deweloperzy proszą jednak o odrobinę cierpliwości, bowiem może się okazać, że na niektóre poprawki trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Przy okazji poinformowano, że dziś na serwerach testowych zadebiutują nowości z Operacji Wind Bastion – chodzi m.in. o nowych operatorów oraz mapę.

Od kilku tygodni uważnie śledzimy konwersację z naszą społecznością, a także prowadzimy regularne dyskusje z naszym wewnętrznym zespołem Ubisoft i chcemy zapewnić, że doświadczenia (płynące z gry – przyp. red.) wszystkich naszych graczy, zwłaszcza tych, którzy są z nami od początku, pozostaną tak wierne oryginalnym artystycznym intencjom, jak to możliwe – czytamy w komunikacie.

Przypominamy, że Rainbow Six: Siege zadebiutowało na rynku 1 grudnia 2015 roku, w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery PC. Produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami). Od dnia premiery udało się jej zgromadzić przeszło czterdziestomilionową społeczność, a niedawno otrzymaliśmy kolejną szansę na wypróbowanie gry za darmo.

  1. Rainbow Six: Siege – strona oficjalna
  2. Ubisoft – strona oficjalna
  3. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach