Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2010, 18:30

autor: Jiker

Nowe informacje o kolejnej grze twórców serii Penumbra

Studio deweloperskie Frictional Games, znane przede wszystkim z wyprodukowania serii przygodówek Penumbra, ujawniło, że premiera przygodowego survival horroru Amnesia: The Dark Descent odbędzie się w sierpniu bieżącego roku. Firma uruchomiła również oficjalną stronę internetową gry.

Studio deweloperskie Frictional Games, znane przede wszystkim z wyprodukowania serii przygodówek Penumbra, ujawniło, że premiera przygodowego survival horroru Amnesia: The Dark Descent odbędzie się w sierpniu bieżącego roku. Firma uruchomiła również oficjalną stronę internetową gry.

Nowe informacje o kolejnej grze twórców serii Penumbra - ilustracja #1

Twórcy ujawnili datę debiutu poprzez publikację nowego zwiastuna swojego dzieła, prezentującego kilkuminutowy fragment rozgrywki. Wynika z niego, że gra – mimo zastosowania wielu standardowych, jak na warunki survival horrorów, zagrywek – będzie w stanie przestraszyć gracza. Duża w tym zasługa mrocznej atmosfery, dającej się odczuć nawet w czasie oglądania trailera.

Studio Frictional Games uruchomiło również możliwość składania zamówień przedpremierowych na cyfrową wersję Amnesia: The Dark Descent (PC, Mac, Linux). Decydując się na taki krok będziecie w stanie zaoszczędzić 20% z normalnej ceny gry (ustalonej na poziomie 20 dolarów). Jeżeli przed 31 maja liczba preorderów przekroczy 2000, to Frictional Games zobowiązuje się dołączyć do każdego z nich dodatek w postaci filmu z komentarzami twórców. Warto odnotować, że producenci planują wydanie swojego dzieła także w wersji pudełkowej (ciągle trwają poszukiwania wydawcy i dystrybutorów na poszczególnych rynkach).

Nowe informacje o kolejnej grze twórców serii Penumbra - ilustracja #2

Strona internetowa jest także źródłem informacji na temat minimalnych wymagań sprzętowych Amnesia: The Dark Descent. Nie będą one wygórowane – autorski silnik graficzny Frictional Games będzie potrzebować do działania procesora taktowanego zegarem 1.5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz karty grafiki na poziomie co najmniej Radeona 9600 lub GeForce 4. Dowiedzieliśmy się ponadto, że niedługo na łamach oficjalnej strony gry zostanie udostępniona wersja demonstracyjna gry.

Amnesia: The Dark Descent będzie pierwszoosobowym, klimatycznym survival horrorem, posiadającym wiele cech charakterystycznych dla przygodówek (m.in. interfejs i sposób wchodzenia w interakcję ze światem). Akcja gry zostanie osadzona XVIII-wiecznych realiach, a głównym terenem naszych działań mają być mroczne pomieszczenia starego zamku, które będziemy przemierzać w dowolnej kolejności. Więcej informacji na temat Amnesia znajdziecie na podanej już stronie internetowej, a także na łamach oficjalnego bloga Frictional Games (w ostatnim wpisie studio rozkłada najnowszy zwiastun gry na czynniki pierwsze).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Amnesia: Mroczny Obłęd

Amnesia: Mroczny Obłęd