Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2010, 18:30

autor: Jiker

Nowe informacje o kolejnej grze twórców serii Penumbra

Studio deweloperskie Frictional Games, znane przede wszystkim z wyprodukowania serii przygodówek Penumbra, ujawniło, że premiera przygodowego survival horroru Amnesia: The Dark Descent odbędzie się w sierpniu bieżącego roku. Firma uruchomiła również oficjalną stronę internetową gry.

Studio deweloperskie Frictional Games, znane przede wszystkim z wyprodukowania serii przygodówek Penumbra, ujawniło, że premiera przygodowego survival horroru Amnesia: The Dark Descent odbędzie się w sierpniu bieżącego roku. Firma uruchomiła również oficjalną stronę internetową gry.

Nowe informacje o kolejnej grze twórców serii Penumbra - ilustracja #1

Twórcy ujawnili datę debiutu poprzez publikację nowego zwiastuna swojego dzieła, prezentującego kilkuminutowy fragment rozgrywki. Wynika z niego, że gra – mimo zastosowania wielu standardowych, jak na warunki survival horrorów, zagrywek – będzie w stanie przestraszyć gracza. Duża w tym zasługa mrocznej atmosfery, dającej się odczuć nawet w czasie oglądania trailera.

Studio Frictional Games uruchomiło również możliwość składania zamówień przedpremierowych na cyfrową wersję Amnesia: The Dark Descent (PC, Mac, Linux). Decydując się na taki krok będziecie w stanie zaoszczędzić 20% z normalnej ceny gry (ustalonej na poziomie 20 dolarów). Jeżeli przed 31 maja liczba preorderów przekroczy 2000, to Frictional Games zobowiązuje się dołączyć do każdego z nich dodatek w postaci filmu z komentarzami twórców. Warto odnotować, że producenci planują wydanie swojego dzieła także w wersji pudełkowej (ciągle trwają poszukiwania wydawcy i dystrybutorów na poszczególnych rynkach).

Nowe informacje o kolejnej grze twórców serii Penumbra - ilustracja #2

Strona internetowa jest także źródłem informacji na temat minimalnych wymagań sprzętowych Amnesia: The Dark Descent. Nie będą one wygórowane – autorski silnik graficzny Frictional Games będzie potrzebować do działania procesora taktowanego zegarem 1.5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz karty grafiki na poziomie co najmniej Radeona 9600 lub GeForce 4. Dowiedzieliśmy się ponadto, że niedługo na łamach oficjalnej strony gry zostanie udostępniona wersja demonstracyjna gry.

Amnesia: The Dark Descent będzie pierwszoosobowym, klimatycznym survival horrorem, posiadającym wiele cech charakterystycznych dla przygodówek (m.in. interfejs i sposób wchodzenia w interakcję ze światem). Akcja gry zostanie osadzona XVIII-wiecznych realiach, a głównym terenem naszych działań mają być mroczne pomieszczenia starego zamku, które będziemy przemierzać w dowolnej kolejności. Więcej informacji na temat Amnesia znajdziecie na podanej już stronie internetowej, a także na łamach oficjalnego bloga Frictional Games (w ostatnim wpisie studio rozkłada najnowszy zwiastun gry na czynniki pierwsze).