Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2017, 09:01

autor: Vergil

Nowe Brothers in Arms w produkcji

Seria Brothers in Arms nie doczekała się kolejnej odsłony od 2008 roku, kiedy to na sklepowych półkach wylądowało Hell’s Highway. Za jakiś czas sytuacja ulegnie zmianie, o czym podczas targów E3 poinformował Randy Pitchford.

II wojna światowa wraca do łask – świadczy o tym pozytywna reakcja graczy na wieść o Call of Duty: WWII oddającym hołd korzeniom serii. Skoro nawet Activision po raz kolejny dostrzegło potencjał w największym konflikcie w historii ludzkości, dlaczego swoich sił w temacie nie miałoby ponownie spróbować Gearbox Software, tworząc nowe Brothers in Arms?

Randy Pitchford, czyli prezes studia, zdradził podczas rozmowy z Geoffem Keighleyem, że jego ekipa pracuje nad następną częścią tej kultowej serii. Z jego słów wynika, że o ile twórcy chcą wprowadzić nowe rozwiązania, o tyle nie zamierzają przesadzać z eksperymentowaniem. Gra ma być realistyczna, po raz kolejny wystąpi w niej sierżant Baker i w ogólnym rozrachunku ma to być „Brothers in Arms, na które czekają fani”.

Taktyczna i realistyczna rozgrywka od zawsze była siłą Brothers in Arms. Nie inaczej będą się miały sprawy w powstającej właśnie grze. - Nowe Brothers in Arms w produkcji - wiadomość - 2017-06-16
Taktyczna i realistyczna rozgrywka od zawsze była siłą Brothers in Arms. Nie inaczej będą się miały sprawy w powstającej właśnie grze.

Pitchford nie omieszkał przy tym pochwalić współpracy z Ubisoftem, a także ze studiem Telltale Games (które dostarczyło ciepło przyjęte Tales from the Borderlands). Od swoich „przygodówkowych” kolegów po fachu zespół podpatrzył sposób opowiadania historii – na ten moment nie wiadomo jednak, jak miałoby się to odbić na fabule powstającej właśnie gry.

Co ciekawe, pieczy wydawniczej nad grą w tym przypadku nie będzie sprawował francuski gigant – Gearbox Software zamierza samodzielnie wydać tę pozycję (pod szyldem Gearbox Publishing). W tym momencie wielu z nas mogła zapalić się czerwona lampka – chyba wszyscy pamiętają okoliczności, w jakich Bulletstorm: Full Clip Edition trafiło do sprzedaży, oraz kontrowersyjną politykę wydawniczą firmy, przez którą bodaj najciekawszy element tego remastera jest dostępny od premiery jako… płatny dodatek. Niemniej, odpuśćmy sobie czarnowidztwo – istnieje nadzieja, że tym razem Gearbox stanie na wysokości zadania.

To by było na tyle. Wygląda na to, że gra wciąż jest w bardzo wczesnej fazie produkcji – w przeciwnym wypadku doczekalibyśmy się większej liczby konkretów, a kto wie, może i zwiastuna? Tak czy inaczej, Brothers in Arms powróci. Miejmy tylko nadzieję, że deweloperzy wyrobią się z dostarczeniem tego tytułu jeszcze w tej dekadzie – wszak o tym, że Gearbox chce stworzyć tradycyjną kontynuację serii, słyszeliśmy jeszcze w… 2013 roku.

Seria Brothers in Arms narodziła się w 2005 roku, kiedy to do sprzedaży trafiła jej pierwsza część o podtytule Road to Hill 30. O ile kontynuacja, czyli Earned in Blood, pojawiła się niedługo później, o tyle na ostatnią odsłonę przygód sierżanta Bakera, zatytułowaną Hell's Highway, gracze musieli czekać już do 2008 roku. Od tamtej pory główny nurt serii przypomniał o sobie tylko raz, za sprawą Furious 4, które z czasem przekształciło się w Battleborn.