Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 13:43

autor: hexx0

Powstaje nowe Brothers in Arms; zapowiedź dopiero, gdy gra będzie gotowa

Powstaje nowa gra z serii Brothers in Arms. Taką informacją podzielił się Randy Pitchford, CEO studia Gearbox Software. Niestety, nie dowiemy się na ten temat nic więcej, dopóki projekt nie będzie bliski ukończenia.

Lekko już zapomniana seria Brothers in Arms prawdopodobnie powróci z nową odsłoną. Taką informacją podzielił się Randy Pitchford, dyrektor generalny studia Gearbox Software, w rozmowie z Tedem Price’em, pełniącym tę samą funkcję w Insomniac Games. Dyskusja odbyła się w ramach podcastu The AIAS Game Maker’s Notebook, pierwotnie udostępnionego subskrybentom w kwietniu. Na YouTube nagranie pojawiło się jednak dopiero dwa dni temu. Wczoraj natomiast serwis AltChar wychwycił słowa Pitchforda odnośnie powstawania nowej gry z cyklu Brothers in Arms. Materiał możecie obejrzeć poniżej – rzeczona kwestia pada w 53:04.

Pracujemy nad nowym Brothers in Arms, ale nic więcej nie powiem na ten temat [ang. I'm not saying s***], dopóki gra nie będzie gotowa.

Słowa te padły w kontekście przytaczanej przez Pitchforda historii gry Aliens: Colonial Marines, która miała zostać ogłoszona przez firmę Sega i wytwórnię 20th Century Fox (obecnie 20th Century Studios) przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy z deweloperem. „Kiedy ktoś słyszy: Gearbox, Aliens i Unreal Engine, ma już w głowie konkretny projekt gry” – stwierdził dyrektor Gearboxa, tłumacząc, czemu inny projekt studia, Borderlands 3, został zapowiedziany dopiero, gdy była gotowa jego wersja beta.

Plotki na temat nowego Brothers in Arms krążyły w sieci od kilku lat. Ostatnia duża odsłona cyklu, Hell's Highway, ukazała się w 2008 roku. Choć została przyjęta całkiem ciepło – o czym świadczą wysokie oceny użytkowników serwisu Metaciric (7,7/10) czy GryOnline.pl (8,6 dla wersji PC, a także 8,3 i 8,1 dla edycji przeznaczonych na X360 i PS3) – nie odniosła spodziewanego sukcesu sprzedażowego. Gracze byli wtedy zmęczeni drugowojennymi shooterami, a BiH musiało konkurować z Call of Duty i Battlefieldem. Cóż, to ostatnie się nie zmieniło, ale jako że BF 2042 nie zaoferuje trybu singleplayer, Gearbox może mieć szanse na odkrojenie sobie kawałka tortu – zwłaszcza jeśli nowe Brothers in Arms zadebiutuje jakiś czas po premierze CoD: Vanguard.

Warto też przypomnieć, że powstaje telewizyjna adaptacja serii strzelanek od Gearbox Software. Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj.