Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2017, 08:58

autor: AlexB

Kolejne Brothers in Arms w produkcji?

Podczas twitterowej wymiany zdań szef studia Gearbox, Randy Pitchford, zasugerował, że kolejna gra jego firmy będzie rozgrywała się podczas II wojny światowej. Czyżby chodziło o długo wyczekiwany sequel serii Brothers in Arms?

Wczoraj Randy Pitchford, szef studia Gearbox, napisał coś, co może dawać nadzieję fanom popularnych drugowojennych strzelanin taktycznych z serii Brothers in Arms. Podczas twitterowej dyskusji z Ramim Ismailem (producentem gier, który pojawi się na tegorocznej edycji Digital Dragons jako prelegent), który wyraził lekkie rozczarowanie faktem, że kolejne Call of Duty będzie rozgrywało się najprawdopodobniej podczas drugiej wojny światowej, Pitchford stwierdził, że zapewne kolejny projekt teksańskiej firmy nie przypadnie mu do gustu. Czyżby miało to oznaczać, że długo wyczekiwany sequel serii Brothers in Arms jest już w produkcji?

Czyżbyśmy wkrótce mieli poznać kolejne losy bohaterów serii Brothers in Arms? - Kolejne Brothers in Arms w produkcji? - wiadomość - 2017-03-30
Czyżbyśmy wkrótce mieli poznać kolejne losy bohaterów serii Brothers in Arms?

Seria Brothers in Arms zadebiutowała na rynku w 2005 roku grą Road to Hill 30. Wyróżniała się ona nieco na tle innych strzelanin wojennych z tamtego okresu. O ile bowiem tytuły należące do serii Medal of Honor oraz Call of Duty skupiały się na akcji oraz widowiskowości, produkcja studia Gearbox stawiała głównie na taktykę i realistyczne podejście do wydarzeń znanych z podręczników historii. Dużo większą rolę odgrywała w niej również fabuła, kładąca nacisk przede wszystkim na psychikę żołnierzy, powoli tłamszoną przez wszechobecną grozę wojny. Choć z tych powodów niektórzy recenzenci twierdzili, że Road to Hill 30 jest grą nudniejszą od konkurencyjnych tytułów, zyskała ona spore grono fanów. Powstały jeszcze dwa elementy głównej serii Brothers in ArmsEarned in Blood, uzupełniający wątki znane z pierwowzoru, oraz Hell's Highway, stanowiący ich bezpośrednią kontynuację. Wyszły one odpowiednio w 2005 i 2008 roku. Od tamtej pory na rynku pojawiło się jedynie mobilne Brothers in Arms 3: Sons of War i zapowiedziano utrzymane w luźnej konwencji Brothers in Arms: Furious 4 (nad którym prace zostały ostatecznie wstrzymane). O kolejnej pełnoprawnej części głównej serii było jednak cicho. Wczorajszy tweet Randy'ego Pitchforda jest jednym z niewielu sygnałów mogących stanowić potwierdzenie, że kontynuacja historii Matta Bakera oraz jego towarzyszy broni nadal jest w planach Gearboksu.

Gdy ostatni raz spotkaliśmy Matta Bakera, walczył on podczas operacji Market Garden. - Kolejne Brothers in Arms w produkcji? - wiadomość - 2017-03-30
Gdy ostatni raz spotkaliśmy Matta Bakera, walczył on podczas operacji Market Garden.

Fani wyczekują kontynuacji tej serii nie tylko dlatego, że produkcje do niej należące cieszyły ich interesującą i nietypową rozgrywką, którą ciężko było znaleźć u konkurencji. Zakończenie Brothers in Arms: Hell's Highway pozostawiło mnóstwo niedomkniętych wątków, a także niejako zasugerowało, że kolejnym krokiem na szlaku bojowym bohaterów będą Ardeny. Czyżbyśmy zatem mieli wkrótce okazję przenieść się do zaśnieżonych belgijskich lasów i odpierać ostatnią wielką ofensywę wojsk niemieckich zimą 1944/1945? Więcej informacji na ten temat możemy spodziewać się już niedługo. Z pewnością powracająca powoli moda na strzelaniny osadzone w przeszłości sprzyja planom wydania nowej części Brothers in Arms.

Seria Brothers in Arms duży nacisk kładzie na ukazanie okrucieństwa wojny. - Kolejne Brothers in Arms w produkcji? - wiadomość - 2017-03-30
Seria Brothers in Arms duży nacisk kładzie na ukazanie okrucieństwa wojny.
Kolejne Brothers in Arms w produkcji? - ilustracja #4

Główna seria Brothers in Arms opowiada historię Matta Bakera, amerykańskiego spadochroniarza, należącego do legendarnej 101. Dywizji Powietrznodesantowej armii Stanów Zjednoczonych. Wcielamy się w niego w dwóch z trzech głównych odsłon cyklu. Poznajemy go, gdy wraz ze swoją kompanią F ląduje w Normandii podczas D-Day. W czasie walk we Francji gracze coraz bardziej zagłębiają się w psychikę głównego bohatera oraz jego towarzyszy, na którą wpływają intensywne doświadczenia wojenne oraz wszechobecna śmierć, dotykająca również najbliższych przyjaciół. Po zakończonej kampanii francuskiej, Baker oraz jego kompania biorą udział w operacji Market Garden. Podczas tego największego i nieudanego desantu powietrznego w historii, wytrzymałość bohaterów jest na skraju wyczerpania, a coraz bardziej narastające konflikty pomiędzy żołnierzami doprowadzają w końcu do tragedii.