Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 kwietnia 2020, 10:31

Brothers in Arms powraca, ale nie jako gra

Seria strzelanek Brothers in Arms doczeka się telewizyjnej adaptacji. W produkcję serialu zaangażowani są twórcy gier.

Brothers in Arms powraca, ale nie jako gra - ilustracja #1
Gra Brothers in Arms: Hell's Highway pozostaje ostatnią główną odsłoną cyklu.

Fani Brothers in Arms już wiele lat czekają na powrót cyklu na pecety i konsole, ale okazuje się, że wpierw mogą otrzymać telewizyjną adaptację marki. Showrunnerem został Scott Rosenbaum, który wcześniej pracował nad takimi serialami, jak Queen of the South, Piętno gangu, V: Goście czy Chuck. Wśród producentów znajdzie się również Richard Whelan, który wcześniej pomagał przy tworzeniu Kompanii braci, oraz dwóch przedstawicieli studia Gearbox Entertainment - Randy Pitchford oraz Sean Haran.

Pierwszy sezon serialu opowie m.in. o Operacji Tiger, czyli serii ćwiczeń poprzedzających lądowanie w Normandii. W ich trakcie zginęło kilkuset żołnierzy, ale alianci zmuszeni byli zachować incydent w tajemnicy, aby nie zdradzić swoich planów wrogom. Telewizyjna wersja Brothers in Arms zaprezentuje losy grupy ośmiu mężczyzn, którzy otrzymają zadanie uratowania pojmanego przez Niemców pułkownika posiadającego wiedzę dotyczącą D-Day.

Serial zaprezentuje szerszą perspektywę wydarzeń niż gry i ukaże losy ludzi po obu stronach konfliktu. Nie zabraknie także postaci historycznych. Scott Rosenbaum stwierdził, że do projektu przyciągnęło go to, że opowiada o wydarzeniach, które do tej pory nie były kanwą produkcji telewizyjnych.

Przypomnijmy, że serię gier zapoczątkowało wydane w marcu 2005 roku Brothers in Arms: Road to Hill 30. Siedem miesięcy później zadebiutowała kontynuacja w postaci Brothers in Arms: Earned in Blood. Ostatnią główną odsłoną cyklu pozostaje Brothers in Arms: Hell's Highway z 2008 roku, choć marka doczekała się również kilku spin-offów, takich jak mobilne Brothers in Arms 3: Sons of War.

Wiele lat temu w produkcji znajdowała się gra Brothers in Arms: Furious 4, która porzucała poważny klimat poprzedników, ale projekt został skasowany. Przez wiele lat krążyły plotki o nowej tradycyjnej odsłonie cyklu, ale ostatnie doniesienia w tej sprawie pojawiły się trzy lata temu. Pozostaje mieć nadzieję, że prace nad serialem zachęcą studio Gearbox Entertainment do powrotu do tej marki.

  1. Gearbox – oficjalna strona studia
  2. Brothers in Arms: Hell's Highway - recenzja gry