Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 kwietnia 2020, 10:10

autor: Pri

Studio Bagińskiego przygotuje efekty do 2. sezonu Wiedźmina

Polskie studio Platige Image ponownie będzie mieć okazję pracować przy Wiedźminie od Netflixa. Po dobrych rezultatach pracy nad efektami specjalnymi do pierwszego sezonu serialu, zespół Tomasza Bagińskiego przygotuje je także do sezonu drugiego.

Pierwszy sezon Wiedźmina od Netflixa zadebiutował 10 grudnia 2019 roku i był jedną z najgłośniejszych premier na platformie. Realizacją efektów specjalnych zajmowało się polskie studio Platige Image, specjalizujące się w animacji 3D i postprodukcji. Grupa zawarła umowę z Netflixem na realizację efektów wizualnych także do drugiego sezonu serialu o Geralcie.

Studio Bagińskiego przygotuje efekty do 2. sezonu Wiedźmina - ilustracja #1
Platige Image ponownie będzie mieć okazję, aby wykazać się w produkcji Netflixa.

Platige Image to studio, które pochwalić się może ponad 200 nagrodami i wyróżnieniami, w tym nominacjami do Złotej Palmy i Złotych Lwów. Efekty ich pracy można zobaczyć w licznych reklamach, a także w odcinku Rybia noc z antologii Miłość, śmierć i roboty. W wywiadzie dla Money.pl Karol Żbikowski oznajmił, że Wiedźmin był dla zespołu bardzo istotnym projektem, dzięki któremu stali się oficjalnym dostawcą Netflixa. Wspomniał także, że ten projekt jest wizytówką w rozmowach z innymi klientami.

Już w przypadku pierwszego sezonu studio nie zajmowało się jedynie efektami specjalnymi – Tomasz Bagiński i Jarosław Sawka reprezentowali Platige Image jako producenci wykonawczy serialu. Wówczas praca na jego rzecz przyniosła studiu dochód nieprzekraczający 7 milionów złotych. Tym razem grupa ma otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 7,2 mln zł.

Chociaż prace studia były wielokrotnie nagradzane, wyniki finansowe nie zachwycały. Prace przy pierwszym sezonie serialowego Wiedźmina odmieniły losy spółki na lepsze. Efekty specjalne w najnowszej adaptacji opowieści Sapkowskiego były naprawdę imponujące, a wszystko wskazuje na to, że w drugim sezonie możemy spodziewać się podobnych rezultatów prac polskiej grupy.

  1. Strona serialu w serwisie Netflix
  2. Oficjalna strona studia Platige Image