Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2020, 09:28

autor: Entelarmer

Cyberpunk 2077 - zobacz gameplay podbity do 8K

W sieci pojawił się filmik pokazujący gameplay z gry Cyberpunk 2077 w 8K. Youtuber Ani HVX wykorzystał uczenie maszynowe do podbicia rozdzielczości materiału z targów gamescom 2019.

Cyberpunk 2077 - zobacz gameplay podbity do 8K - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 może i jest „breathtaking”, ale na razie jest przede wszystkim nieobecny.

Studio CD Projekt RED nie rozpieszcza nas w kwestii materiałów z Cyberpunka 2077. Większość ostatnich doniesień nie dotyczyła nawet samej gry i łatwo zapomnieć o wcześniejszych prezentacjach rozgrywki. Może więc warto odświeżyć sobie pamięć wraz z materiałem opublikowanym przez Prestona „Ani HVX” Dortscha w serwisie YouTube? Moder poświęcił 21 godzin na podbicie pokazu rozgrywki z zeszłorocznego gamescomu do rozdzielczości 8K. W tym celu wykorzystał tzw. AI Upscaling, czyli skalowanie obrazu z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Efekt możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak Wasze komputery poradzą sobie z takim wyzwaniem, Ani HVX udostępnił filmik na Dysku Google. Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września na komputerach osobistych oraz Xboksie One i PlayStation 4. W późniejszym terminie gra trafi też na konsolę Xbox Series X, która – według zapewnień Microsoftu – ma umożliwić zabawę w 8K. Możecie więc uznać materiał Ani HVX-a za przedsmak tego, co zaoferuje port Cyberpunka 2077 na nową platformę giganta z Redmond.