Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2016, 15:00

autor: AM

Nowe Age of Empires wśród gier, które mogą pojawić się w Windows Store

W jednym z plików Gears of War: Ultimate Edition znaleziono listę nazw powiązanych ze sklepem Windows Store. Można w nim znaleźć informacje sugerujące m.in. nową odsłonę Age of Empires i Forzy Horizon oraz wydanie Scalebound i Project: Knoxville na PC.

Sklep Windows Store może niedługo stać się istotnym miejscem dla graczy pecetowych. - Nowe Age of Empires wśród gier, które mogą pojawić się w Windows Store - wiadomość - 2016-03-03
Sklep Windows Store może niedługo stać się istotnym miejscem dla graczy pecetowych.

Jeden z użytkowników Reddit przyjrzał się bliżej plikowi Package.StoreAssociation.xml, który jest częścią zawartości Gears of War: Ultimate Edition. Znalazł tam listę nazw, które odnoszą się do sklepu Windows Store. Wśród nich są nie tylko gry dostępne na tej platformie lub oficjalnie na nią zmierzające (np. Recore), ale również całkowicie nowe produkcje oraz niezapowiedziane konwersje na PC.

Wśród wpisów szczególną uwagę zwraca kilka pozycji poświęconych marce Age of Empires:

  • Microsoft.AgeCastles
  • Microsoft.AgeofEmpiresCastleSiege
  • Microsoft.AoECastleBeta
  • Microsoft.ProjectCastlesBeta

Niektóre z nich z pewnością tyczą się darmowej gry free-2-play Age of Empires: Castle Siege, ale pewne różnice w ich tytułowaniu sugerują również możliwość nowego projektu o nazwie Age of Empires: Castles.

Niezwykle ciekawe jest również pojawienie się gry Scalebound na omawianej liście - dotychczas najnowsze dzieło twórców Bayonetty zapowiadane było wyłącznie na Xboksa One. Podobna sytuacja dotyczy Project: Knoxville, survivalowej gry akcji nastawionej na tryb multiplayer, która także miała być produkcją ekskluzywną konsoli Microsoftu. Biorąc pod uwagę ostanie wiadomości na temat Quantum Break (tutaj) czy serii Forza (tutaj), bardzo prawdopodobne jest to, że powyższe tytuły pojawią się na PC.

Czy pecetowi gracze również zmierzą się ze smokiem? - Nowe Age of Empires wśród gier, które mogą pojawić się w Windows Store - wiadomość - 2016-03-03
Czy pecetowi gracze również zmierzą się ze smokiem?

W pliku pojawia się również enigmatyczna nazwa Eden Fall, którą Microsoft zarejestrował w 2014 roku wraz z opisem „komputerowa gra online”. Biorąc pod uwagę, że od rejestracji upłynęły niemal dwa lata możliwe, że wkrótce Microsoft przedstawi światu swoją nową markę. Na liście znajduje się również pozycja opisana jako VisitEdenFall, co może sugerować wersję demo lub jakąś akcję promocyjną związaną z nadchodzącą grą.

Plik dostarcza kolejnych plotek na temat następnej odsłony serii Forza Horizon. Na liście pojawia się wpis Microsoft.ApexPG, który oznacza zapowiedzianą niedawno darmową grę Forza Motorsport 6: Apex oraz zawiera skrót PG, kojarzący się ze studiem Playground Games pomagającym zespołowi Turn 10 w pracach nad grami z cyklu Forza Motorsport. Brytyjskie studio wyprodukowało również obie części Forza Horizon. Dlatego analogiczny wpis o nazwie Opus.PG może sugerować część trzecią wyścigów, ukrytych za kodową nazwą Opus (z łacińskiego praca).

Co ciekawe, w pliku znajdują się nie tylko gry: pojawił się chociażby sportowy serial dokumentalny Every Street United, program HoloStudio (powiązany z goglami rozszerzonej rzeczywistości HoloLens tworzonymi przez Microsoft) oraz konsolowe aplikacje takie jak Xbox Fitness czy Xbox Sport.