Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 17:53

autor: AM

Forza Motorsport 6: Apex na PC potwierdzona - ujawniono nowe informacje o grze

Wcześniejsze pogłoski o darmowej wersji gry Forza Motorsport 6 na Windows 10 potwierdziły się. Tytuł pojawi się w Windows Store wiosną i zaoferuje 4 tryby rozgrywki, 63 samochody oraz 20 tras.

Dzisiejsze doniesienia na temat Forzy Motorsport 6: Apex zostały oficjalnie potwierdzone – pojawiły się również nowe szczegóły dotyczące kształtu nadchodzącej produkcji.

Marka Forza Motorsport po raz pierwszy w historii pojawi się na pecetach. - Forza Motorsport 6: Apex na PC potwierdzona - ujawniono nowe informacje o grze - wiadomość - 2016-03-01
Marka Forza Motorsport po raz pierwszy w historii pojawi się na pecetach.

Darmowa, pecetowa wersja gry Forza Motorsport 6 zaoferuje 63 samochody i ponad 20 tras umiejscowionych w sześciu regionach świata. Konsolowa odsłona wprawdzie była nieco bogatsza w trasy (o sześć więcej) i zawierała znacznie więcej samochodów (ponad 450 aut), ale warto pamiętać, że była produkcją z pełnowymiarową ceną.

Gra zaoferuje cztery tryby rozgrywki. W Driver Record będzie można wyświetlić swój ostatni przejazd, a znany z konsolowej wersji Free Play pozwoli na szybkie przejście do dowolnego wyścigu.

Gwoździem programu jest Tours, czyli odpowiednik trybu kariery. Jest podzielony na 12 etapów (określanych przez twórców jako „driving stories”). W każdym z nich gracze będą zdobywać medale i punkty, również za bonusowe zadania (np. za perfekcyjne wyprzedzanie czy ukończenie okrążenia w określonym czasie). Przykładem wydarzenia tego typu jest „Italian Greats”, w którym marka Ferrari mierzy się z Lamborghini w specjalnie przygotowanych zawodach.

Pojawi się również tryb Spotlight, za pomocą którego twórcy będą dodawać kolejne wydarzenia już po premierze, co ma przedłużyć żywotność gry.

Dotychczas potwierdzono następujące trasy:

  • Brands Hatch,
  • Circuit de Spa-Francorchamps,
  • Rio de Janeiro,
  • Sebring International Raceway,
  • Top Gear Test Track
  • Yas Marina Circuit

Menu zagwarantuje również dostęp do Forza Hub dostarczającego najnowsze informacje na temat marki czy trybu Forzavista służący oglądaniu samochodów wraz z najdrobniejszymi detalami. Wiadomo również, że w grze znajdzie się sklep obsługujący wbudowane mikrotransakcje, ale brak informacji na temat tego, co będą oferować. Twórcy zapewaniają jednak, że wszystkie samochody będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Gra nie będzie miała klasycznego trybu multiplayer, w którym gracze mogliby się mierzyć ze sobą w czasie rzeczywistym – możliwa będzie jedynie konkurencja za pomocą porównywania wyników czasowych oraz wyścigi z avatarami innych graczy.

Od strony technicznej Forza Motorsport 6: Apex ma być pokazowym przykładem możliwości Windowsa 10 i uniwersalnych aplikacji tworzonych na tę platformę. Produkcja będzie obsługiwała DirectX 12 i działała w rozdzielczościach 4K. Niestety, chociaż twórcy gwarantują wsparcie dla myszki i klawiatury, prawdopodobnie zabraknie go dla kierownic – przynajmniej w momencie premiery gry.

Podczas pokazu dla dziennikarzy Forza działała na komputerze o następującej specyfikacji: Intel i7-6700k CPU, 32GB RAM, NVidia 980 Ti z dyskiem SSD. Nie są to oczywiście oficjalne wymagania gry, która będzie również działa na słabszych sprzętach. Tym niemniej taka konfiguracja pozwalał odpalić wersję alpha produkcji w 60 fps i rozdzielczości 4K przy zachowaniu ustawień na poziomie ultra.