Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 17:53

autor: AM

Forza Motorsport 6: Apex na PC potwierdzona - ujawniono nowe informacje o grze

Wcześniejsze pogłoski o darmowej wersji gry Forza Motorsport 6 na Windows 10 potwierdziły się. Tytuł pojawi się w Windows Store wiosną i zaoferuje 4 tryby rozgrywki, 63 samochody oraz 20 tras.

Dzisiejsze doniesienia na temat Forzy Motorsport 6: Apex zostały oficjalnie potwierdzone – pojawiły się również nowe szczegóły dotyczące kształtu nadchodzącej produkcji.

Marka Forza Motorsport po raz pierwszy w historii pojawi się na pecetach. - Forza Motorsport 6: Apex na PC potwierdzona - ujawniono nowe informacje o grze - wiadomość - 2016-03-01
Marka Forza Motorsport po raz pierwszy w historii pojawi się na pecetach.

Darmowa, pecetowa wersja gry Forza Motorsport 6 zaoferuje 63 samochody i ponad 20 tras umiejscowionych w sześciu regionach świata. Konsolowa odsłona wprawdzie była nieco bogatsza w trasy (o sześć więcej) i zawierała znacznie więcej samochodów (ponad 450 aut), ale warto pamiętać, że była produkcją z pełnowymiarową ceną.

Gra zaoferuje cztery tryby rozgrywki. W Driver Record będzie można wyświetlić swój ostatni przejazd, a znany z konsolowej wersji Free Play pozwoli na szybkie przejście do dowolnego wyścigu.

Gwoździem programu jest Tours, czyli odpowiednik trybu kariery. Jest podzielony na 12 etapów (określanych przez twórców jako „driving stories”). W każdym z nich gracze będą zdobywać medale i punkty, również za bonusowe zadania (np. za perfekcyjne wyprzedzanie czy ukończenie okrążenia w określonym czasie). Przykładem wydarzenia tego typu jest „Italian Greats”, w którym marka Ferrari mierzy się z Lamborghini w specjalnie przygotowanych zawodach.

Forza Motorsport 6: Apex na PC potwierdzona - ujawniono nowe informacje o grze - ilustracja #3

Pojawi się również tryb Spotlight, za pomocą którego twórcy będą dodawać kolejne wydarzenia już po premierze, co ma przedłużyć żywotność gry.

Dotychczas potwierdzono następujące trasy:

  • Brands Hatch,
  • Circuit de Spa-Francorchamps,
  • Rio de Janeiro,
  • Sebring International Raceway,
  • Top Gear Test Track
  • Yas Marina Circuit

Menu zagwarantuje również dostęp do Forza Hub dostarczającego najnowsze informacje na temat marki czy trybu Forzavista służący oglądaniu samochodów wraz z najdrobniejszymi detalami. Wiadomo również, że w grze znajdzie się sklep obsługujący wbudowane mikrotransakcje, ale brak informacji na temat tego, co będą oferować. Twórcy zapewaniają jednak, że wszystkie samochody będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Forza Motorsport 6: Apex na PC potwierdzona - ujawniono nowe informacje o grze - ilustracja #4

Gra nie będzie miała klasycznego trybu multiplayer, w którym gracze mogliby się mierzyć ze sobą w czasie rzeczywistym – możliwa będzie jedynie konkurencja za pomocą porównywania wyników czasowych oraz wyścigi z avatarami innych graczy.

Od strony technicznej Forza Motorsport 6: Apex ma być pokazowym przykładem możliwości Windowsa 10 i uniwersalnych aplikacji tworzonych na tę platformę. Produkcja będzie obsługiwała DirectX 12 i działała w rozdzielczościach 4K. Niestety, chociaż twórcy gwarantują wsparcie dla myszki i klawiatury, prawdopodobnie zabraknie go dla kierownic – przynajmniej w momencie premiery gry.

Podczas pokazu dla dziennikarzy Forza działała na komputerze o następującej specyfikacji: Intel i7-6700k CPU, 32GB RAM, NVidia 980 Ti z dyskiem SSD. Nie są to oczywiście oficjalne wymagania gry, która będzie również działa na słabszych sprzętach. Tym niemniej taka konfiguracja pozwalał odpalić wersję alpha produkcji w 60 fps i rozdzielczości 4K przy zachowaniu ustawień na poziomie ultra.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.