Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2008, 13:00

autor: vampire

Nowa gra Petera Molyneux zostanie zapowiedziana na początku przyszłego roku

Niedawno pisaliśmy o nowej grze studia Lionhead znajdującej się obecnie w produkcji. Wspomniał o niej oczywiście Preter Molyneux, założyciel firmy, w takcie wywiadów dla serwisu GameIndustry oraz blogu MTV Multiplayer. Swoje nowe dzieło opisał wtedy jako bardzo ambitny projekt oparty na niezwykle prostym pomyśle, a przy tym zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe produkcje, nad którymi pracował.

Niedawno pisaliśmy o nowej grze studia Lionhead znajdującej się obecnie w produkcji. Wspomniał o niej oczywiście Preter Molyneux, założyciel firmy, w trakcie wywiadów dla serwisu GameIndustry oraz blogu MTV Multiplayer. Swoje nowe dzieło opisał wtedy jako bardzo ambitny projekt oparty na niezwykle prostym pomyśle, a przy tym zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe produkcje, nad którymi pracował. Podczas ostatniej rozmowy z reprezentantami serwisu VideoGamer twórca został poproszony o wyjawienie czegoś więcej na temat gry, niestety nie mógł tego zrobić. Wyznał, że gdyby to zależało od niego powiedziałby wszystko na temat projektu, jednak już wcześniej oberwało mu się za podanie jakichkolwiek informacji, dlatego z kolejnymi musi wstrzymać się dopóki nie będzie miał jakiś oficjalnych materiałów do zaprezentowania. Te natomiast powinny być gotowe na początku przyszłego roku.

Nowa gra Petera Molyneux zostanie zapowiedziana na początku przyszłego roku - ilustracja #1

Jak widać trochę na zapowiedź gry poczekamy. Póki co przypomnijmy, że 21 października odbędzie się światowa premiera Fable II, do Europy (i również Polski) tytuł zawita 24 października. Już teraz wiemy też, że najprawdopodobniej doczeka się dodatkowej zawartości. Na temat ewentualnego pecetowego wydania jeszcze nic nie wiadomo, we wspomnianym wywiadzie Peter powiedział tylko, że pierwsza odsłona nie ukazała się na tej platformie równocześnie z konsolowym odpowiednikiem.