Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2021, 09:51

autor: Entelarmer

Fan odtworzył bloki z Minecrafta w rzeczywistości

Fani Minecrafta tworzą nie tylko w grze. Użytkownik whathowwy z serwisu Reddit stworzył rzeczywiste wersje bloków trawy oraz szkła, mimo pomyłki językowej.

Fani Minecrafta wielokrotnie popisywali się kreatywnością oraz cierpliwością. W efekcie otrzymaliśmy niezwykle szczegółowe lokacje, imponujące konstrukcje, zadziwiające urządzenia i inne dziwne lub ciekawe inicjatywy. Jednakże wirtualny świat to dla niektórych graczy za mało. Uwzględnia to użytkownika Reddita o pseudonimie whathowwy, który odtworzył bloki trawy oraz szkła z Minecrafta w rzeczywistości. Ten pierwszy powstał niejako przez pomyłkę – internauta błędnie odczytał „szklany blok” (glass block) jako „trawiasty blok” (grass block).

W przypadku trawiastego wariantu whathowwy po prostu wykopał blok ziemi z odpowiednio przystrzyżoną roślinnością (aczkolwiek znalezienie odpowiedniej „kostki” zajęło mu trochę czasu). Przy „szkle” użytkownik musiał już stworzyć sześcian z żywicy epoksydowej, który następnie wypełnił wodą. Efekty jego pracy możecie zobaczyć poniżej.

Fan odtworzył bloki z Minecrafta w rzeczywistości - ilustracja #1
Źródło: whathowwy w serwisie Reddit.

Trzeba przyznać, że nie jest to równie imponujące dzieło, co kreacje tworzone w grze przez długie dni, tygodnie czy nawet miesiące lub lata. Niemniej pokazuje, że fani Minecrafta są chętni przenieść swoją pasję poza samą grę. Niewykluczone, że whathowwy weźmie się też za odtworzenie kolejnych bloków – oba wpisy w serwisie Reddit zyskały mu sporo fanów, którzy zapewne chętnie zobaczyli kolejne realne wersje sześcianów z ich ukochanej wirtualnej piaskownicy.