Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2021, 21:01

autor: Qskan

Gracz Minecrafta wykorzystuje krowy do surfingu

Jak się okazuje, kreatywność społeczności Minecrafta nie kończy się na budowaniu monumentalnych budowli (bądź całych miast lub państw). Jeden z graczy pochwalił się swoimi umiejętnościami pływania łódką po... krowach.

Społeczność Minecrafta wielokrotnie udowadniała już, jak kreatywne osoby do niej należą. Widzieliśmy projekty ładne, projekty skomplikowane, a także różne inne projekty, wykraczające poza zwykłe obcowanie z grą wideo. Jednak Minecraft daje graczom okazje do tworzenia rzeczy dziwnych oraz kreowania niecodziennych sytuacji, czego przykładem jest dzieło (?) użytkownika Reddita o pseudonimie oaleksander, który, jak sam pisze: „wynalazł swego rodzaju nowy środek transportu”. Chodzi o poruszanie się łódką po... grzbietach krów.

Wideo w błyskawicznym tempie zdobyło dużą popularność na minecraftowym subreddicie (57 tys. pozytywnych reakcji). Forumowicze docenili poczucie humoru i kreatywne podejście gracza, który użył pszenicy, by zgromadzić wokół siebie pokaźne stadko „muciek”, a następnie skonstruował drewnianą łódkę na plecach zwierzaków. Redditowicze szybko wyłapali podobieństwo tej metody do tzw. crowd surfingu, więc ten sposób podróżowania przechrzcili na „cow surfing”.

To jeden z najlepszych pomysłów, jakie widziałem w Minecrafcie od dawna.

-użytkownik 7937397

To całkowicie zmienia metę transportu w całej grze.

-użytkownik ablablababla

I chociaż naturalnie na owe „przełomowe osiągnięcie” należy spojrzeć z przymrużeniem oka, jest to dobry przykład na to, jak wiele inwencji twórczej można w dalszym ciągu wycisnąć z gry, o której mówi się, że zbudowano w niej już praktycznie wszystko. Na koniec warto dodać, iż żadna wirtualna krowa nie ucierpiała w trakcie tworzenia wideo forumowicza.