Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2021, 14:15

autor: Aquma

Córka chciała latać na smoku w Minecraft, ojciec spełnił jej marzenie

Jeden z użytkowników forum Reddit wykorzystał grę Minecraft, swoją wiedzę o programowaniu oraz gogle wirtualnej rzeczywistości, by spełnić marzenie swojej córki o lataniu na smoku.

W SKRÓCIE:

  1. ojciec wykorzystał Minecrafta, by stworzyć dla córki – fanki utworu Fly Away od TheFatRat i Anjulie grę VR pozwalającą latać na smoku;
  2. dziewczynka brała czynny udział w tworzeniu tego dzieła;
  3. projekt przyciągnął uwagę jednego z pracowników Microsoft Garage.

Pewien ojciec postanowił spełnić marzenie swojej córki, która jest wielką fanką piosenki Fly Away autorstwa TheFatRat oraz Anjulie. Dziewczynka oglądała ponad sto razy teledysk, na którym bohaterka lata na smoku. Rodzic wykorzystał grę Minecraft, umiejętności kodowania i gogle VR, by dać swojemu dziecku szansę doświadczenia czegoś podobnego (via Reddit).

Co ciekawe, pomimo młodego wieku dziewczynka brała czynny udział w kształtowaniu powyższego dzieła. Ojciec nauczył ją korzystać z aplikacji Mineways, która pozwala eksportować mapy Minecrafta do formatu .obj. Dziecko czuwało też nad stroną artystyczną, pomogło w opracowaniu animacji i oczywiście było głównym testerem, z uwagi na zdecydowanie lepszą tolerancję do latania w wirtualnej rzeczywistości. Właściwe kodowanie twórca zostawił dla siebie, odnotowując, że córka jest na to jeszcze „trochę za młoda”. Wykorzystał też model smoka Ender Dragon stworzony przez Vincenta Yaneza.

Stworzona przez tę dwójkę gra prawdopodobnie będzie jeszcze przechodziła dalsze modyfikacje – dziewczynka chciałby do niej dodać inne stworzenia, opcję ziania ogniem i potencjalnie także komendy głosowe, dzięki którym można byłoby spowolnić lub przyspieszyć lot smoka wydając mu odpowiednie polecenia.

Warto odnotować, że dzieło zostało dostrzeżone przez jedną z osób pracujących w Microsoft Garage. Po ukończeniu projekt najprawdopodobniej zostanie udostępniony społeczności.

Twoja kreacja VR z Ender Dragonem jest niesamowita. Microsoft nie byłby niezadowolony (chodzi o obawy, czy firma nie będzie miała nic przeciwko udostępnieniu produkcji - przyp. red.). Pracuję w Microsoft Garage, zachęcamy do tworzenia takich projektów. Chętnie dowiem się, jak to zbudowałeś i pomogę innym ludziom w realizacji podobnych rzeczy. Zadzwoń do mnie, jeśli chcesz się tym podzielić – napisał twórca, powołując się na rozmowę z przedstawicielem Microsoftu.

Niezwykłą kreację doceniają także fani Minecrafta – w wątku na forum Reddit zaroiło się od zachwyconych komentarzy.

Nie masz pojęcia, jak bardzo jesteś niesamowity – napisał The-dude-in-the-bush.

Właśnie to oglądam i moją pierwszą myślą było „cholera, to imponujące. Tak, Twoje umiejętności programowania są niezłe, ale to dziecko jest pilotką! – pochwalił RantingRobot.

  1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik
  3. Minecraft – strona oficjalna