Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2021, 14:44

autor: NowaGeneracja

Pierwsza wirtualna olimpiada przed igrzyskami w Tokio

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił pierwszą wirtualną olimpiadę, która ma odbyć się przed Igrzyskami w Tokio. Uczestnicy pięciu dyscyplin będą ze sobą rywalizować w terminie 13 maja – 23 czerwca.

W SKRÓCIE:
  • Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizuje olimpiadę wirtualną w terminie 13 maja – 23 czerwca.
  • Zawody odbędą się w 5 dyscyplinach: wioślarstwie, żeglarstwie, wyścigach, kolarstwie i baseballu.
  • Teoretycznie każda osoba, która spełni wymagania sprzętowe, będzie mogła wziąć w nich udział, jednak kwestie dotyczące rejestracji lub eliminacji nie są jeszcze znane.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) poinformował o zorganizowaniu pierwszej wirtualnej olimpiady w historii. Rozgrywki online odbędą się w terminie 13 maja – 23 czerwca, miesiąc przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować w 5 symulatorach: żeglarskim, wioślarskim, wyścigowym, kolarskim i baseballowym. Znamy już większość gier, w których zobaczy ich międzynarodowa publika.

Światowa Konfederacja Baseballu i Softballu (WBSC) zorganizuje mistrzostwa przy pomocy eBaseball Powerful Pro Baseball 2020 od Konami Digital Entertainment, Międzynarodowa Unia Kolarska przygotuje rozgrywki we współpracy ze Zwift, a żeglarze popłyną na wodach Virtual Regatta. Co najciekawsze, wyścigi odbędą się w Gran Turismo (Komitet nie podaje, o którą odsłonę chodzi), bardzo znanym tytule od Polyphony Digital, studia należącego do Sony Computer Entertainment. Jedyna gra, która nie została jeszcze ujawniona na stronie MKOI, to symulator wiosłowania.

Wirtualna olimpiada będzie o tyle nietypowa, że każda osoba z właściwym sprzętem i oprogramowaniem będzie mogła wziąć w niej udział – nie wiadomo jednak, czy odbędą się jakieś eliminacje i jak będzie wyglądał proces rejestracji. Według oświadczenia Olympic Channel, zawody będą miały różną formę, zależną od decyzji międzynarodowych federacji sportowych czy firm udostępniających konkretne symulatory. Bardziej szczegółowe informacje o rozgrywkach i przewidzianych nagrodach pojawią się niedługo na stronie organizatorów.