Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2021, 15:25

autor: Entelarmer

Minecraft ze światem, w którym nie da się umrzeć? Gracze i tak spróbowali

Gracze Minecrafta znaleźli kolejne wyzwanie: próbują uśmiercić swoją postać w świecie… niepozwalającym na zgon. Wszystko przez pakiet Invincible Difficulty, który zrobił furorę w serwisie Reddit.

Jaki jest najlepszy sposób na upewnienie się, że gracze (i nie tylko) spróbują coś zrobić? Zabronić im tego, czy to bezpośrednio, czy też poprzez rozmaite utrudnienia. Mniej więcej do tego sprowadza się wyzwanie, którego podjęła się społeczność Minecrafta. Jeden z fanów opracował pakiet danych dla wydania Java Edition w wersji 1.16.5 o wiele mówiącej nazwie Invincible Difficulty, który praktycznie uniemożliwia zabicie postaci gracza, ale bez dodawania prostej nieśmiertelności. Zamiast tego pakiet danych sprawia, że świat gry niejako pomaga bohaterowi, na przykłada usuwając z jego drogi przeszkody albo przymusowo wyposażając go w ekwipunek zapobiegający zgonowi. Lub – w jednym przypadku – blokując opcję postawienia łóżka w Netherze, by uniknąć eksplozji.

Rzecz jasna, dzieło użytkownika o pseudonimie McMakistein zyskało mu nie tylko pochwały (i to sporo; ponad 110 tysięcy łapek w górę w serwisie Reddit mówi samo za siebie), ale też garść niepokornych „testerów”. Ci szybko zakasali rękawy i ruszyli na poszukiwanie sposobów ominięcia zabezpieczeń Invincible Difficulty. Na efekty nie trzeba było długo czekać – szybko znaleźli się knadydaci do minecraftowej edycji nagród Darwina. Po nich pojawili się kolejni odkrywcy niedbający o zdrowie (czy nawet życie) swoich postaci, choć nie wszystkim udało się osiągnąć zamierzony cel. Oczywiście McMakistein wziął się za usuwanie tych i innych „exploitów”, w tym pewnych wyjątkowo kuriozalnych.

Część graczy rzuciła też propozycję, by Invincible Difficulty doczekało się nawet własnej podsekcji Reddita i swoistych zawodów. Te polegałyby na tym, że zostałaby odblokowana jedna losowa opcja na zabicie postaci gracza, a uczestnicy staraliby się odkryć ją jak najszybciej. Inni cieszą się (lub naśmiewają), że oto w końcu jest poziom trudności, w którym – cytując twórcę modyfikacji – nawet oni nie będą w stanie zginąć. Tak czy owak tym jednym pomysłem McMakistein zyskał bardzo wielu fanów (choćby i wyjątkowo niepokornych).

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta