Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2021, 11:15

autor: hexx0

Napisy i częściowy dubbing w polskiej wersji Mass Effect: Legendary Edition

Na pięć dni przed premierą kolekcji Mass Effect: Legendary Edition Electronic Arts ujawniło szczegóły polskiej wersji językowej pakietu. Duża część jego zawartości będzie miała zarówno rodzimy dubbing, jak i napisy, a reszta jedynie przetłumaczony tekst.

Poznaliśmy szczegóły polskiej wersji językowej zbiorczego, odświeżonego wydania trylogii Mass Effect, zatytułowanego Legendary Edition, którego premierę zaplanowano na 14 maja. Pierwsze dwie gry otrzymają rodzimy dubbing i napisy – nie licząc DLC Kryjówka Handlarza Cieni (Lair of the Shadow Broker) do „dwójki”, do którego polskie głosy nigdy nie zostały nagrane – natomiast w Mass Effect 3 zagramy wyłącznie z przetłumaczonym tekstem.

Można więc powiedzieć, że jeśli chodzi o wersję językową, wszystko zostanie po staremu. Electronic Arts zrezygnowało bowiem z polskich aktorów, wydając „trójkę” w 2012 roku. Było zatem dość oczywiste, że w Legendary Edition również ich nie uświadczymy. Dobrze to czy źle – oceńcie sami. Najważniejsze przecież, że kompilacja przygód komandora Sheparda otrzyma szereg usprawnień graficznych i gameplayowych, prawda?

O zmianach względem oryginalnych gier już Was informowaliśmy – odświeżona trylogia będzie ładniejsza, ma działać nawet w 4K i 240 klatkach na sekundę (przynajmniej na PC), otrzyma tryb fotograficzny oraz wsparcie dla ultrapanoramicznych monitorów. Studio BioWare ujednoliciło również kreator postaci i nieco przebudowało mechanikę rozgrywki (zwłaszcza tę z „jedynki”). Użytkownicy „blaszaków” mogą też rzucić okiem na wymagania sprzętowe i sprawdzić, czy odświeżona trylogia bez problemu uruchomi się na ich maszynach.

Mass Effect: Legendary Edition zajmie sporo miejsca na dysku twardym, ale – na szczęście! – pobieranie kolekcji będzie można rozpocząć 12 maja, czyli dwa dni przed piątkową premierą. Potem pozostanie już tylko ściągnąć tzw. day 1 patch i kosmos stanie przed nami otworem. Przypomnijmy, że produkcja ukaże się na PC, PS4 i XONE, a w ramach wstecznej kompatybilności także na PS5 i XSX|S (od początku będzie też dostępna w abonamencie EA Play Pro). A jeśli dłuży się Wam czas oczekiwania, umilcie go sobie darmowymi bonusami z Mass Effecta.