Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 18:20

Wymagania sprzętowe Mass Effect: Legendary Edition

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Mass Effect: Legendary Edition, a więc zremasterowanego pakietu trylogii Mass Effect, który zaoferuje fanom odświeżoną oprawę graficzną, pełen komplet DLC oraz liczne drobne poprawki i zmiany w rozgrywce.

Studio BioWare podzieliło się dziś pierwszym zwiastunem Mass Effect: Legendary Edition, a więc remastera trylogii Mass Effect, stworzonego z myślą o nowych oraz starych fanach serii, pragnących doświadczyć pełnej przygody komandora Sheparda ze wszystkimi zestawami DLC. Wraz z publikacją filmu w serwisie Origin pojawiła się również oficjalna strona produkcji, na której znajdziemy wymagania gry na PC. Ponieważ mamy tu do czynienia tylko z odświeżonymi wersjami hitów sprzed lat, jak można było się spodziewać, nie potrzebujemy do nich najmocniejszego peceta. Silniejszy komputer przyda się tylko, gdy będziemy chcieli zagrać w pełnym 4K w ponad 60 klatkach na sekundę.

Mass Effect: Legendary Edition – wymagania sprzętowe

Konfiguracja minimalna:

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor (AMD): FX-8350 lub równorzędny
 3. Procesor (Intel): Core i5 3570 lub równorzędny
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Karta graficzna (AMD): Radeon 7970 / R9280X lub równorzędny
 6. Karta graficzna (NVIDIA): GTX 760 lub równorzędny
 7. DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11 lub równorzędna
 8. Miejsce na dysku: 120 GB

Konfiguracja zalecana

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor (AMD): Ryzen 7 3700X lub równorzędny
 3. Procesor (Intel): Core i7-7700 lub równorzędny
 4. Pamięć RAM: 16 GB
 5. Karta graficzna (AMD): Radeon Vega 56 lub równorzędny
 6. Karta graficzna (NVIDIA): GTX 1070 lub równorzędny
 7. DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11 lub równorzędna
 8. Miejsce na dysku: 120 GB

Dzięki serwisowi Origin poznaliśmy też cenę Mass Effect: Legendary Edition na PC, która w Polsce wynosić ma aż 269,90 złotych. Bez wątpienia nie są to małe pieniądze, zważywszy na to, że mamy tu do czynienia z kilku(nasto)letnimi grami, w których wprowadzone zmiany nie są aż tak duże, jak miałoby to miejsce w przypadku pełnych remake'ów. Co więcej, należy się spodziewać, że Electronic Arts wycofa ze sprzedaży cyfrowej dotychczasowe wersje Mass Effect, by zachęcić do zakupu nowych edycji. Nie przypadnie to do gustu wielu fanom oraz purystom serii, którym zależy na zachowaniu szerokiego dostępu do oryginałów.

W skład całej Edycji Legendarnej wchodzi nie tylko główna trylogia, ale i wszystkie fabularne rozszerzenia, dodatkowe postacie czy uzbrojenie (w sumie ponad 40 DLC). Zabraknie tu tylko popularnego swego czasu modułu zabawy wieloosobowej z Mass Effect 3. Zestaw ukaże się 14 maja 2021 roku. Na stronie w Origin możemy przeczytać, że gry posiadają polską wersję językową z możliwością przełączenia się na angielski.

 1. Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!
 2. Oficjalna strona Mass Effect: Legendary Edition