Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 17:04

autor: Karol Laska

Premiera Mass Effect: Legendary Edition w maju. Mamy pierwszy zwiastun

Mass Effect: Edycja Legendarna doczekał się swojego pierwszego zwiastuna. Ponadto poznaliśmy więcej szczegółów na temat dzieła dotyczących zmian graficznych, optymalizacyjnych i gameplayowych.

W SKRÓCIE:
  1. w sieci pojawił się pierwszy zwiastun Mass Effect: Legendary Edition;
  2. zestaw remasterów zadebiutuje 14 maja 2021 roku i zaoferuje sporo zmian graficznych i gameplayowych z naciskiem na poprawę pierwszej części gry.

Stało się, mamy zwiastun Mass Effect: Edycji Legendarnej, a co za tym idzie – więcej konkretów na jej temat. Studio BioWare podzieliło się z nami także informacją prasową, dzięki której wiemy, czym tak naprawdę będzie odświeżona trylogia. W zanadrzu trzymamy jeszcze dla Was tekst Elessara z wrażeniami z remastera oraz krótkimi wywiadami z trojgiem deweloperów – Makiem Waltersem, Crystal McCord oraz Kevinem Meekiem. Jednak zacznijcie od świeżutkiego trailera!

  1. Nasz tekst o remasterze trylogii Mass Effect

Czym więc będzie Mass Effect: Legendary Edition? Czytamy między innymi o odświeżonej oprawie graficznej (w tym na przykład wsparcie dla 4K i HDR, zmienione modele postaci i masa poprawionych tekstur) czy postępie optymalizacyjnym, gdyż gra ma chodzić w 60 klatkach na sekundę na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, jak i być kompatybilna z PlayStation5 oraz Xboksem Series X/S.

O wiele wygodniejsza będzie także sama rozgrywka, ze szczególnym naciskiem na poprawę gameplayu (i jego balansu) dosyć archaicznej części pierwszej. Mowa w dużej mierze o lepszym sterowaniu towarzyszami, celowaniu czy innych mikrozmianach, które bezpośrednio wpłyną na przyjemność płynącą z rozgrywki.

W skład całej Edycji Legendarnej wchodzi nie tylko główna trylogia, ale i wszystkie fabularne rozszerzenia, dodatkowe postacie czy uzbrojenie. Zestaw remasterów ukaże się 14 maja 2021 roku. Choć spodziewamy się polonizacji całej trylogii, to nie otrzymaliśmy potwierdzenia w sprawie tego, czy nieprzetłumaczone wcześniej dodatki pokroju Pinnacle Station oraz Kryjówki Handlarza Cieni otrzymają rodzime napisy. Nie wiemy także, czy polski dubbing dostępny w Mass Effect 2 będzie mógł zostać zmieniony na wersję angielską.

  1. Strona internetowa Mass Effect: Legendary Edition